Microsoft, PC ve konsollardan sonra mobile el atıyor Microsoft, PC ve konsollardan sonra mobile el atıyor

Mobil oyun pazarının en çok oynanan yapımlarından olan PUBG Mobile, Türkiye'de de oldukça popüler. PUBG Mobile ekibi, oyunun popüler haritalarından Erangel'e Türkiye'nin simge eserlerinden Galata Kulesi'nin eklendiğini duyurdu.

pubg-galata

Bugün dünya genelinde yayınlanacak güncelleme ile PUBG Mobile'ın Erangel haritasına Galata Kulesi ekleniyor. Türkiye'nin ve İstanbul'un bu önemli eseri, tüm dünyada görülmüş ve tanıtılmış olacak. Ayrıca Galata Kulesi ile ilgili ödüllü etkinlikler de oyuna eklenecek.

PUBG Mobile Türkiye resmi Twitter sayfası üzerinden yapılan açıklamaya göre, Galata Kulesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının başlangıcı olarak yeni gelecek sürprizlerin ilk adımını oluşturuyor. Oyuna kırmızı beyaz ay yıldızlı giysi ve şapka aksesuarları da eklendi. Ayrıca ilerleyen günlerde bu eklentilere yenileri de katılacak. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tencent Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz, “Bugüne kadar yerel pazarda öncelik verdiğimiz lokalizasyon çalışmalarını şimdi bir üst noktaya taşıyor ve  bu kez kültürel bir değerimiz olan Galata Kulesini  tüm dünyaya tanıtıyoruz. Galata Kulesi’nin PUBG MOBILE’da yükselecek olmasından dolayı gururluyuz. PUBG MOBILE olarak ülkemizin tanıtımına da katkıda bulunacak bu gelişmeyi bir başlangıç olarak görüyor, oyunseverleri önümüzdeki dönemlerde de yeni sürprizlerle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Editör: Burak Karahan