Google ile Apple bu kez oldukça komik bir durum ile gündeme geldi. Aslında olayın gündeme gelmesinin sebebi Google'ın yaptığı hata ve kendini rezil etmesi.

Apple CEO'su Tim Cook'un yeni iPad tabletler ile ilgili duyurusuna bir tweet atarak yakında zamanda kendilerinin duyurduğu Google Pixel akıllı telefonları öne çıkarmak isteyen Google sosyal medya çalışanı çok önemli bir detayı gözden kaçırdı.

Google rezil oldu

Google Pixel resmi hesabı üzerinen atılan tweet Apple'ı bir trolleme girişimi olsa da rezil olan Google'ın kendisi oldu. Çünkü bu tweet bir iPhone kullanılarak atıldı ve Twitter tweetlerin hangi cihaz üzerinden atıldığını gösteriyor.

Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor! Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor!

2022-10-22 10_05_06-Window

Google, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro telefonlarını piyasaya sürdükten sonra dev bir reklam kampanyası başlattı ve bu kez oldukça iddialı bir satış oranına ulaşmak istiyor. Google'ın sosyal medya çalışlanları da bu tanıtıma katkı olması amacıyla Apple CEO'su Tim Cook'un 18 Ekim'deki paylaşımının altına Pixel akıllı telefonlardan bahseden bir cevap gönderdi. Ancak bu cevabı bir iPhone üzerinden attı.

Gariplikler bitmiyor

Yaşanan gariplikler bunla da sınırlı kalmıyor. Birçok cevap gelen ve dalga konusu olan tweet, Google tarafından kaldırıldı ve yenisi atıldı.

Ancak tabii ki 'internette hiçbir şey kaybolmaz' kuralı yine geçerliydi ve çoktan birçok ekran görüntüsü alınmıştı. İşin garip yanı ise, Google aynı tweet'i bir gün sonra tekrar yayınladı ancak bu kez de bir Android telefondan değil aşağıda gördüğünüz gibi Twitter'ın web sürümünden gönderdi. Bu da akıllara Google'ın kendi ekiplerinin bile Android telefon kullanıp kullanmadığı sorusunu getiriyor.

Editör: Burak Karahan