Son dönemin en çok beklenen oyunları arasında yer alan ve Harry Potter evreninde geçen Hogwarts Legacy'den kötü bir haber daha geldi. 2022 yılının sonlarında çıkması beklenen Hogwarts Legacy, 10 Şubat 2023'e ertelendi.

Hogwards Legacy için ikinci erteleme

Harry Potter hayranlarının merakla beklediği oyun, ilk olarak 2021 yılında çıkacağı belirtilmiş fakat daha sonra 2022 sonuna ertelenmişti. İkinci bir erteleme daha alan oyunu oynamak için 2023 Şubat ayına kadar beklememiz gerekecek.

ss_94058497bf0f8fabdde17ee8d59bece609a60663.1920x1080

Oyunun resmi hesabı üzerinden yapılan açıklamalarda erteleme kararının sebebine de değinildi ve şu ifadelere yer verildi: “Ekibimiz oyunu oynamanız için oldukça heyecanlı; ancak mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için biraz daha fazla zamana ihtiyacımız var.”

Hogwards Legacy oyunu  Harry Potter kitapları ve filmlerinden öncesinde geçecek ve oyunculara istedikleri gibi karakterlerini özelleştirme seçenekleri sunulacak.

Alone in the Dark geri dönüyor!

Bir süredir Alone in the Dark'ın yeniden yapımının geleceği yönüde söylentiler vardı ve bu gerçek oldu. THQ Nordic, 1992 klasiğinin  PlayStation 5, Xbox Series X ve PC'ye yeniden reboot olarak geleceğini açıkladı. Fakat ne zaman çıkacağı konusunda henüz bir bilgi yok.

Lovecraftian tarzında bir korku-hayatta kalma klasiği olan Alone in the Dark'ın, yeniden çevrim oyununda Soma ve Amnesia: The Dark Descent yazarlarından Mikael Hedberg'in hikayesi konu alınacak. Ayrıca ünlü yönetmen Guillermo del Toro ile de işbirliği yapılmış durumda. Oyun, 90'ların üçlemesinden karakterler, yerler ve temalar içerecek. Hala 1920'lerde Güney Amerika'da geçiyor ve ilk oyunun kahramanları Emily Hartwood ve Edward Carnby'yi oynanabilir karakterler olarak sunuyor.

İşte Alone in the Dark için yayınlanan fragman:

Gothic 1 Remake resmen duyuruldu

Gothic 1 Remake için yeni bir fragman yayınlandı ve sonunda bize oyunun nasıl yeniden tasarlandığına dair iyi bir bakış açısı sundu.

God of War Ragnarök PC'ye geliyor! God of War Ragnarök PC'ye geliyor!

Yeniden yapılanmanın orijinal RPG'ye ne kadar sadık olacağı tam olarak belli değil, ancak bazı görseller hayranlara şimdiden tanıdık gelecek. Muhafızların zırhı eskisi ile hemen hemen aynı, bu yüzden THQ'nun çok fazla değişiklik yapmak istemediği anlaşılabiliyor. 

Steam sayfası bazı değişikliklerin yolda olduğunu kabul ediyor ve bir bölüm "orijinal savaş sisteminin temel özelliklerini modern çağa taşıyan modernize edilmiş bir savaş sistemi" olacağını belirtiyor.

Editör: Burak Karahan