Yükseklik korkusu olan bir adam, sanal bir gökdelenin üzerinde dengede dururken bir tahtanın üstüne çıkarak kaygısını yenmeye çalıştı. Diğer tarafa doğru emeklemeye çalışırken eşinden destek alan adam, hiç beklemediği bir sonuçla karşılaştı.

İşte o görüntüler:

Akrofobi yani yükseklik korkusu, Sanal Gerçeklik (VR) gözlükler sayesinde birçok insan tarafından yenilmeye çalıştı. Akrofobide, kişi kendini yüksek bir yükseklite hissettiğinde yoğun bir korku yaşar. Videodaki adamın durumuna baktığımızda VR başlığını takmış ve bir gökdelenin tepesinde olarak karşımıza çıkıyor. Adam, oyun boyunca ona yardım ediyor gibi görünen ve sürekli iyi olup olmadığını kontrol eden eşiyle konuşuyor. Adam elinde iki kumandayla bir kalasın üzerinde sürünürken, kadın "Devam et, neredeyse vardın, neredeyse vardın" diyor. 

Kalasın ucuna gelmeyi başaran adama, geri yürümesi söyleniyor fakat adam "Hayır yapamam, ayağa kalkamam. İmkanı yok" diyor. 

Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu! Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu!

Tam bu sırada adamın eşi ona bir anda bir tekme atıyor ve kalasın üzerinden düşmesine neden oluyor. Adam, sadece video oyunu oynadığını unutmuş gibi göründüğü ve tam anlamıyla bir uçurumdan düştüğünü düşündüğü için korkuyla çığlık atıyor ve titriyor. Kulaklığı çıkardıktan sonra adam tamamen nefessiz kalıyor ve hala hayatta olduğu için tamamen rahatlamış görünüyor.

Editör: Burak Karahan