Xiaomi her ne kadar eskisi gibi düşük bütçeli kullanıcılar için bir seçenek olmaktan çıksa da, cihazların telefonlarından çıkan yüksek hızlı şarj adaptörleriyle kullanıcıları mutlu etmeyi başarıyordu. Ama artık bu durum değişiyor.

Kısa süre önce Hindistan'da lansmanı yapılan Redmi Note 11 SE modeli, pek çok tanıtım ve bilgi içeriğinde kutusundan şarj adaptörü çıkmayacak şekilkde tanıtıldı. 

Artık kutudan adaptör çıkmayacak mı?

Apple'ın iPhone 12 ile başlattığı şarj adaptörünün kutudan çıkmama politikası, daha sonra Samsung tarafından da uygulanmaya başlamıştı. Şirketler çevreye zarar vermemek adına bu uygulamayı yaptığını belritse de kullanıcılar bu durumdan çok rahatsızdı.

Xiaomi'nin kendi ismiyle ürettiği telefonlarda şarj adaptörü vermememe uygulaması Mi 11 ile başlamıştı. Ancak Redmi modellerinde bu uygulama henüz yoktu. . Dün Hindistan’da satışa çıkan Redmi Note 11 SE modelinin kutusundan adaptör çıkmayacak.

2022-08-27 16_09_20-Window

Resmi bir açıklama olmadığı için bu durumun tek seferlik mi yoksa kalıcı bir uygulamamı mı olacağı belli değil. Maliyet odaklı telefonlar için bu uygulamanın yapılması maliyeti daha da düşürmek adına uygulanabilir duruyor.

Çevreyi koruyan bir hareket olsa da maliyet tasarrufu sağlaması açısından önemli. Redmi Note 11 SE’nin kutusundan SIM kart çıkarma iğnesi, USB-C kablosu, koruyucu kılıf, garanti belgesi ve hızlı başlangıç rehberi çıkıyor. Şimdilik şirketin Hindistan’da sattığı diğer telefonların kutusunda şarj adaptörü yer almaya devam ediyor.

App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor... App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor...

Bunlarla birlikte Redmi Note 11 SE için yapılan bu uygulamanın diğer telefonlarda olup olmaması hakkında herhangi bir bilgi yer almıyor. Ancak, kutulardan şarj adaptörünü çıkaran üretici sayısının artması, sektörde gittikçe yaygınlaşacağını gösteriyor.

Editör: Burak Karahan