Instagram, özgün içeriklerin önünü açmak için 'ödül ve ceza' sistemine başvurdu! Instagram, özgün içeriklerin önünü açmak için 'ödül ve ceza' sistemine başvurdu!

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların deneyimini daha kaliteli hale getirmek için yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

Son olarak  WhatsApp beta for Android 2.22.15.5 sürümünde ortaya çıkan görüntülere göre, uygulamaya "Avatarlar" özelliği eklenecek. WhatsApp'taki kimliğiniz olmas için yeni bir yöntem olacak avatarlar, WhatsApp'ın beta sürümünde görüldü.

Avatarlar sayesinde, video görüşmeleri yaparken bir avatarı sizin yerinize görünmesi için seçebilirsiniz (ancak muhtemelen kullanıcılara sunulması uzun zaman alacaktır) ve avatarınızı çıkartma olarak da kullanmanız mümkün olacak.  Android 2.22.16.11 güncellemesi için WhatsApp beta sürümünde şirket hala avatarlar üzerinde çalışıyor: özellikle ekip, özelliği tanıtmak için yeni bir bölüm üzerinde çalışıyor:

İşte Avatar özelliğinden bize nasıl görüneceği hakkına ipucu veren bir görsel:

2022-07-21 10_54_51-Window

WAbetaInfo'nun ortaya çıkardığı bu ekran görüntüsünde  görebileceğiniz gibi, bölümün üst kısmında bir avatar resmi var. WhatsApp'ta bulunan avatarların Facebook'tan alındığını görebiliyoruz. Bu kısımda kendi avatarınızı oluşturabileceksiniz ve özelleştirebileceksiniz. Daha sonra da bu avatarı sticker yapıp kişilerinize gönderme şansınız olacak.

Ne yazık ki, bu özellik geliştirme aşamasında olduğundan kullanıcılara ne zaman sunulacağı bilinmiyor. 

Hızlı tepkiler özelliği de yolda

Android 2.22.16.10 güncellemesi için yeni WhatsApp betası sayesinde "Hızlı tepkiler" özelliğini görüyoruz. Bu özellik sayeinde  insanların bazı emojileri kullanarak durum güncellemelerine tepki vermesini sağlayacak Instagram benzeriyenilik kullanıcılara sunulacak.

Özelliğin ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz:

WA_QUICK_REACTION_STATUS_UPDATE_ANDROID-scaled

Bu ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, WhatsApp durum güncellemelerine tepki vermek için kullanmak üzere 8 emojiyi tanıtmayı planlıyor: Kalp-Gözlü Gülen Yüz, Sevinçten Gözyaşlı Yüz, Ağzı Açık Yüz, Ağlayan Yüz, Katlanmış Eller, Alkışlayan Eller, Parti ve Yüz Puan. Bir durum güncellemesine tepki verdikten sonra, emoji alıcıya gönderilir ve sohbet içinde durum yanıtı olarak görünür.

Bu özellik de geliştirilme aşamasında olduğu için WhatsApp'ın özelliği ne zaman yayınlamayı planladığı bilinmiyor.

Editör: Burak Karahan