Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarına yeni özellikler sunarak, uygulama deneyimini geliştirmeye devam ediyor.

X, Grok'u haberleri özetlemek için kullanmaya başladı X, Grok'u haberleri özetlemek için kullanmaya başladı

Son olarak çok uzun zamandır istenen çevrimiçi durumunuzu istediğiniz kişilere gizleyebilme özelliğini test etmeye başlayan Whatsapp, şimdi de sesli durumlar konusunda yeni çalışmalara başladı.

Sesli durum atma özelliği geliyor

WhatsApp‘ta birçok insanın sıkça kullandığı özelliklerden biri olan durum güncellemeleri artık yeni bir özellik kazanacak. Buna göre platform, durumlara sesli not ekleme desteği getiriyor. WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan özelliğin ekran görüntüsü de paylaşıldı. Aşağıda da görebileceğiniz gibi durum paylaşma ekranının sağ alt köşesinde bir mikrofon sembolu var ve bununla birlikte sesli durum atabileceğiz.

WA_VOICE_NOTE_STATUS_UPDATE_6K_ANDROID-scaled

Gizlilik seçeneği de var

Bu ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, durum sekmesinin altında, durum güncellememize hızlı bir şekilde sesli not göndermemizi sağlayacak yeni bir simge var. Sesli notun yalnızca durum gizlilik ayarlarınızda seçtiğiniz kişilerle paylaşılacağını ve durumunuzla paylaşılan diğer resim ve videolar gibi sesli notun da uçtan uca şifreleneceğini unutmayın.

Ne yazık ki, bu özellik geliştirme aşamasında olduğundan beta test kullanıcılarına ne zaman sunulacağı bilinmiyor ve şu an için sadece Android uygulamasını kapsıyor.

Editör: Burak Karahan