Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız... Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız...

Kullanıcılar, artık bireysel sohbetlerde ve grup konuşmalarında mesajları sabitleyebilirler, bu da daha düzenli ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunar. Bu özellik, kullanıcılara iletilerin ne kadar süre boyunca belirgin bir şekilde görüntüleneceğini seçme imkanı tanır; 24 saat, 7 gün veya 30 gün gibi seçenekler mevcuttur. Önemli bir nokta, kullanıcıların belirtilen süre dolmadan önce sabitlenmiş bir iletiyi istedikleri zaman kaldırabilmesidir.

Bu güncelleme ile birlikte, video konuşmaları sırasında bağlantı sağlığını kontrol etme imkanı sunuluyor. Kullanıcılar, video konferans sırasında kendi görüntülerine uzun süre basarak bağlantı kalitesi hakkında gerçek zamanlı geri bildirim alabilirler.

whatsapp (2)

Kullanıcılar, bu özellik etkinleştirildiğinde sesli mesajları bir kez görüntüleme seçeneğine sahiptir. Bu, sesli iletilerin alıcı tarafından paylaşılamayacağı, iletilmeyeceği, kopyalanamayacağı, kaydedilmeyeceği veya başka bir şekilde saklanamayacağı anlamına gelir. Bu özellik, sesli iletişimlerde ek gizlilik ve koruma sağlayarak iletilen içeriğin sadece alıcı için tek bir açılışta erişilebilir olmasını garanti eder.

Güncelleme, Hindistan'daki Apple iPhone kullanıcıları için zaten başlamış durumda. Resmi güncelleme günlüğüne göre, güncellemeyi henüz almadıysanız, önümüzdeki haftalarda size ulaşması bekleniyor. En son güncellemelere ulaşmak için WhatsApp'ı düzenli olarak App Store'dan güncellediğinizden emin olun.

Editör: Enes Sapmaz