Ubisoft, Avatar: Frontiers of Pandora'yı 2022 çıkış penceresinden 2023'e ardından tekrar açıklamada bulunarak son olarak 2024'e erteledi. Şirket Perşembe günü ilk çeyrek kazançlarının bir parçası olarak oyunun gecikeceğini açıkladı. Oyunun bu gecikmesi, Avatar yapımlarının gecikme problemi geleneğinden payını almış gözüküyor.

AVATAR OYUNU (2)

Avatar: Frontiers of Pandora2024'e ertelendi

Ubisoft CEO'su Yves Guillemot Perşembe günkü ilk çeyrek kazanç oturumunda "Avatar'ı bir video oyunu endüstrisi markası haline getirmek istiyoruz" dedi. 

AVATAR OYUNU (3)

Şirket ilk olarak 2017'de yeni bir Avatar oyunu üzerinde çalıştığını duyurdu ve oyunun ilk fragmanını 2021'de piyasaya sürdü. The VergeUbisoft'un bu yıl Avatar: Frontiers of Pandora piyasaya sürmek ve Avatar: The Way of Avatar'ın Aralık lansmanına denk getirmenin planladığını belirtti. Ubisoft'un açıklamalarına göre Avatar'ın oyununu keşfetmek için en erken 2024'e kadar beklemek zorundayız.

Ubisoft, 2 yapımından vazgeçtiğini duyurdu

AVATAR OYUNU (1)

God of War Ragnarök PC'ye geliyor! God of War Ragnarök PC'ye geliyor!

Ubisoft, kazanç raporunda ayrıca Eylül ayında "Assassin's Creed markasının geleceğini" ortaya çıkaracağını ve 2022 veya 2023'te piyasaya sürülecek olan duyurulmamış premium oyununu 2023'ten 2024 yılına ertelediğini söyledi. Bu yıl şirket, Mario + Rabbids: Sparks of Hope'u 20 Ekim'de ve korsan simülatörü Skull and Bones'u 8 Kasım'da piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Perşembe gün gerçekleştirilen görüşme sırasında şirket, Splinter Cell VR, Ghost Recon Frontline ve iki duyurulmamış oyunu iptal ettiği iddialarını doğruladı.

Editör: Enes Sapmaz