Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu! Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu!

Twitch, yayıncıların sohbetlerinden yasakladıkları kullanıcılar hakkında bilgi paylaşmasına olanak tanıyan yeni bir güvenlik aracı sunacak.  Shared Ban Info (Paylaşılan Yasaklama Bilgisi) aracı, yayıncıların topluluklarını kötü niyetli kişilerden korumak için işbirliği yapmalarına olanak tanıyacak.

Twitch yasaklanan kişileri kontrol altına alacak

Twitch, Paylaşılan Yasaklama Bilgisi'nin nasıl çalışacağına dair süreci detaylandırarak bugün itibariyle kullanıma sunulan aracı denemek isteyen yayıncıların önce bir paylaşım talebi oluşturmasını gerektiğini belirtti. Ayrıca bu yasak bilgilerini diğer ortaklar, bağlı kuruluşlar veya ortak takipçilerle paylaşma talebinde bulunabileceksiniz. Ayrıca, bir yayıncı kullanıcıyı kanalından yasakladığında ve bu kullanıcı, Paylaşımlı Yasaklama Bilgisi aracı kurulmuş bir kanalda sohbet etmeye çalıştığında mesajları işaretlenerek modların veya yayıncıların yasaklamasına veya basitçe kontrol altına alınmasına izin verilir.

twitch yasaklanan kullanıcı (1)

Bir kanalda yasaklanan kullanıcıların başka bir kanalda sohbet etmesi otomatik olarak kısıtlanabilir. Yayıncılar, o kullanıcının normal şekilde sohbet etmesine izin vermek için ayarlarını değiştirmesi gerekir, ancak gerektiğinde takip edilebilmek için işaretlenebilirler. Yayıncılar ayrıca, herhangi bir zamanda Paylaşılan Yasaklama Bilgisi aracı ile ilişkilerini sonlandırabilir.

Makine öğrenimi uzantısı kullanıldı

Bu, Twitch'in kullanıcılarının güvenliği için kullanıma sunduğu birkaç yeni araçtan biridir. Paylaşılan Yasaklama Bilgisi programı, Kasım ayında kullanıma sunulan ve yasaklardan kaçan insanları yakalamak için makine öğrenimini kullanan 'Yasaklardan Kaçınma Tespit Aracı'nın bir uzantısıdır.

twitch yasaklanan kullanıcı (3)

Twitch, blogunda yeni özellik hakkında "Hiçbir şey yayıncıların ve topluluklarının güvenliğinden daha önemli değil" dedi. Ayrıca şirket, "Kendinizi ifade ederken rahat hissetmek, Twitch'i Twitch yapan şeylerden biridir ve bu ancak insanlar bunu yaparken kendilerini güvende hissettiklerinde olabilir." dedi.

Editör: Enes Sapmaz