Twitter'ı satın almasının ardından şirketi kaosa sürükleyen Elon Musk, bu sefer dev sosyal medyada çeşitli değişikliklerde bulunmak için kullanıcılara danıştı. Verdiği kararlar sonucunda çalışanların en az yarısını işten çıkartan ünlü iş adamı Musk, Twitter kullanıcıları oldukça olumsuz etkileyeceği düşünülen bir anket yayınladı.

Elon Musk Twitter’da genel af ilan etti!

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde eski ABD başkanı Donald Trump’ın askıya alınmış olan hesabını Twitter'da geri açıp açmaması gerektiğini sormuştu. Ancak şimdi ise, Twitter genelinde bir af yapılıp yapılmamasını ankete sundu. Anket sonucunda askıya alınan hesapların açılması yönünde olumlu cevabın ardından pek çok askıya alınan hesabı önümüzdeki haftadan itibaren kullanıma açılacağını söyledi.

Elon-Musk-Twitter-Donald-Trump

X'ten yeni güvenlik özelliği! Şifreye gerek kalmadı... X'ten yeni güvenlik özelliği! Şifreye gerek kalmadı...

Spam yapmayan ve yasaları çiğnemeyen Twitter hesaplarını kapsayan affının anketinde, 3 milyon 162 bin kişi oy kullandı ve anket sonucunda evet seçeneği, yüzde 72 ile hesapların kullanıcıların erişimine açılması yönünde sonuçlandı. Anket ardından açıklamalarda bulunan Elon Musk, şu ifadeleri kullandı;

”Halk konuştu. Af gelecek hafta başlıyor. Halkın sesi, Tanrı’nın sesidir.”

Ünlü milyarder Elon Musk'ın af sürecinde nasıl bir yol izleyeceği konusunda henüz bilgi verilmedi. 

Elon Musk, Twitter'ı özgürleştiriyor mu, yoksa daha büyük bir kaosa mı sürüklüyor?

Elon Musk, Donald Trump'ın yanı sıra ayrıca,  Kanye West ve Andrew Tate’in de Twitter hesaplarını aktif hale getirme kararı aldı. Ancak bazı istisnalarda bulunan Elon Musk, 2012’deki 20 çocuk ve 6 yetişkinin öldürüldüğü bir olay olan Sandy Hook saldırısının aldatmaca olduğunu iddia eden Alex Jones’u Twitter’da asla bulundurmayacağını söyledi ve hesabını açmadı. Elon, konuyla alakalı olarak, ”Çocukların ölümünü para, şöhret ve siyaset için kullanan hiç kimseye merhamet etmeyeceğim” dedi.

Editör: Enes Sapmaz