Twitter, kullanıcılarına metin ve medya içerikli paylaşımlar yapmasına imkan tanıyan bir sosyal medya hizmetidir. Gün içerisinde takip ettikleri insanlar ile etkileşime girmeyi ve gündemi takip etmelerini sağlar. Bu sayede kullanıcılar uygulama içerisinde harcadıkları zamanı verimli geçirebilirler.

Twitter profilinizi kişisel sebepler haricinde kullanıyorsanız. Profesyonel bir hesaba geçmeniz sizin için avantajlı olacaktır. Bu sayede profesyonel hesabın getirdiği özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Twitter profesyonel hesap özellikleri nelerdir?

Twitter profesyonel hesaba geçiş yapan kullanıcılar, hedef kitleleri ile daha iyi bağlantılar kurabilirler. Markalarını büyütmek için gerekli araçlara erişirler. Paylaşım tanıt özelliği ile gönderileriniz daha büyük kitlelere ulaşabilir.

Twitter profesyonel hesaba nasıl geçilir?

  • Twitter uygulamanızı başlatın ve profil resminize tıklayın.

1-3

  • “Profesyoneller İçin Twitter”a tıklayın.

2-3

  • “Kabul Et ve Devam Et”e dokunun. Profesyonel hesap politikalarını okumayı unutmayın.

3-4

  • İş tanımınıza uygun ve hesabınızı en iyi tanımlayan kategorileri seçin. “İleri”ye tıklayın.

4-2

  • Hesap türünüzü seçin ve “İleri”ye dokunun.

​​​​​​​5-2

  • Dilerseniz seçenekleri gözden geçirebilirsiniz veya “Şimdilik atla” ile geçebilirsiniz.

​​​​​​​Twitter profesyonel hesaba nasıl geçilir?

​​​​​​​

Twitter profesyonel hesap ücretli mi?

Twitter profesyonel hesaba geçiş ücretli değildir. Profesyonel hesaba geçiş politikasına uyan her kullanıcı kullanabilir. Ancak daha sonra uygulama içi reklamlar gibi araçları kullanmak isterlerse ücrete tabi olabilirler.

Instagram'dan müzik paylaşma alışkanlığını değiştirecek yeni özellik! Instagram'dan müzik paylaşma alışkanlığını değiştirecek yeni özellik!

Twitter profesyonel hesaba geçiş için hangi şartları yerine getirmelisiniz?

Profesyonel hesap kullanmak istiyorsanız, profesyonel hesap uygunluk gerekliliklerini yerine getirmeniz gerekir. Bu gereklilikleri yerine getirmek oldukça kolay. Bu şartların en başında Twitter kullanıcı sözleşmesini geçmişte defalarca ihlal etmemiş olmanızdır. Geçmişte birden çok kullanıcı sözleşmesini ihlal etmişseniz, Twitter size profesyonel hesap açma izni vermeyecektir.

Profiliniz eksiksiz olmalıdır. Hesap adınız, profil resminiz ve kişisel bilgileriniz uygulama içerisinde tam olmalıdır. Aksi takdirde geçiş yapmak mümkün olmaz.

Profiliniz gerçek kimliğiniz olmalıdır. Başka bir kuruluş veya marka kimliği kabul edilmemektedir. Diğer kullanıcıları kandırmaya yönelik sahte bir hesapta geçişe uygun değildir. Ayrıca parodi ve hayvan hesapları da profesyonel hesaba geçiş yapamazlar. Bu şartların birini bile ihlal ediyorsanız, Twitter profesyonel hesaba geçiş yapamazsınız. Profilinizi gerekli şartlara uygun hale getirdikten sonra geçiş işleminiz onaylanabilir.

Editör: Engin Çepnioğlu