Su ürünleri, hem ekolojik hem de beslenme problemlerini çözebilir Su ürünleri, hem ekolojik hem de beslenme problemlerini çözebilir

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-devlet hizmeti ile ilgili önemli detaylar paylaştığı bir açıklama yaptı. Açıklamada e-Devlet hizmetini kaç insanın kullandığınıda duyuran Koç, hizmeye yönelik planlardan da bahsetti.

Ali Taha Koç, e-Devlet'in kullanıcı sayısınınn 60 milyonun üzerine çıktığını açıkladı. Bu rakam, 15 yaş ve üzeri nüfusun yüzde 91'ine denk geliyor. Yani 15 yaş ve üzeri nüfusun %91'i e-Devlet'i aktif olarak kullanıyor. e-Devlet'te toplam 6 bin 665 dijital hizmet bulunduğundan bahseden Koç, "Araçlarım" gibi bütünleşik hizmetlerin her geçen gün biraz daha popüler olduğunu söyledi. Ali Taha Koç'a göre Araçlarım hizmeti, bugüne dek 310 milyondan fazla kez kullanıldı.

ali-taha-koc

İşte Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç'un yaptığı açıklama:

"Salgın dönemiyle e-Devlet Kapısı'nın önemi de arttı. e-Devlet Kapısı, sadece salgın gibi olağanüstü zamanlarda işleri kolaylaştırmakla kalmadı, aynı zamanda vatandaşlarımızın zamandan da tasarruf etmelerini sağladı. e-Devlet Kapısı sağladığı kolaylıklar ve tasarruflar sayesinde Dijital Türkiye yolunda atılan en büyük adım olduğunu her geçen gün ispatlamaya devam ediyor. Bugün itibarıyla kullanıcı sayısı 60 milyonu geçen e-Devlet Kapısı çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor.

Araçlarım, Çalışma Hayatım, İkametgahım gibi bütünleşik hizmetlerle vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıyoruz. Bütünleşik hizmetlerimiz vatandaşlarımız tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. 2020 yılında açılan Araçlarım bütünleşik hizmeti bugüne kadar 310 milyondan fazla kullanıldı..."

Editör: Burak Karahan