Bu deneysel özelliklerden biri, kullanıcıların yazdıkları gönderileri kolayca taslak olarak kaydetmelerine olanak tanıyor. Bu sayede kullanıcılar, ilerleyen zamanlarda düzenleyip yayınlayabilecekleri içeriklerini saklayabiliyorlar. Ancak şu anda kullanıcılar sadece bir taslak kaydedebilme imkanına sahipler ve Meta'nın daha fazla taslak kaydetme yeteneği sunup sunmayacağı belirsiz.

Bunun yanı sıra, Meta ayrıca Threads içinde bir kamera özelliği test ediyor. Bu özellik, kullanıcılara uygulama içinden doğrudan mobil telefon kamerasına erişim sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, daha kolay ve hızlı bir şekilde telefonlarından fotoğraf ve video paylaşabiliyorlar.

WhatsApp, unutkan kullanıcılarını sevindirecek yeni özelliğini tanıttı! WhatsApp, unutkan kullanıcılarını sevindirecek yeni özelliğini tanıttı!

Meta sözcüsü yaptığı açıklamada, bu özelliklerin henüz deneme aşamasında olduğunu ve sadece belirli bir kullanıcı grubu için kullanılabilir olduğunu belirtti. Özelliklerin geniş bir kullanıcı kitlesine sunulmadan önce birçok değişikliğe tabi tutulabileceği ifade edildi. Şirket aynı zamanda Threads için diğer özellikler üzerinde de denemeler yapıyor, bu aralarında kullanıcıların ileride başvurabilecekleri gönderileri kaydetmelerine izin veren bir yer imi özelliği ve Threads ile Facebook arasında çapraz gönderi yapma yeteneği bulunuyor.

Editör: Enes Sapmaz