Bunlardan ilki, Threads'in web sürümü olacak. Bu sayede insanlar, Konular hizmetine masaüstü cihazlarından erişebilecekler. Şu anda masaüstünde Konular gönderilerini görüntülemek mümkün olsa da, yanıtlama, yeniden gönderme, beğenme ve gönder düğmelerine tıklamak için uygulamaya bağlanan bir QR kodu kullanmak gerekiyor. Web sürümü sayesinde bu işlevler doğrudan web tarayıcı üzerinden erişilebilir hale gelecek.

threads-2

İkinci önemli özellik ise Konular'ın arama işlevinin geliştirilmesi olacak. Şu anda arama işlevi sınırlıdır ve yalnızca diğer hesapları ortaya çıkarabilir ve belirli gönderileri aramak için kullanılamaz. Güncellenen arama işlevi ile kullanıcılar daha kapsamlı bir arama yapabilecekler ve istedikleri gönderileri daha kolay bir şekilde bulabilecekler.

Discord'u bekleyen yeni özellik ve aktiviteler! Discord'u bekleyen yeni özellik ve aktiviteler!

Threads, özellikle Twitter kullanıcılarının yaşadığı büyük değişikliklerden sonra kullanıma sunulmuştu. Başlangıçta, Threads kullanıcılarına aşırı düzeyde veri kazıma ve sistem manipülasyonu nedeniyle gönderi görüntüleme sınırlamaları getirilmişti. Ancak, Threads hızla kullanıcılar tarafından benimsendi ve kısa sürede 100 milyon kullanıcıya ulaştı. Ancak, başlangıçta beklenen özelliklerin eksikliği nedeniyle etkileşimi düştü. Son birkaç haftada yapılan güncellemelerle Threads'in etkileşiminin artması ve daha fazla aktif kullanıcının platforma katılması hedefleniyor.

Editör: Enes Sapmaz