WhatsApp, unutkan kullanıcılarını sevindirecek yeni özelliğini tanıttı! WhatsApp, unutkan kullanıcılarını sevindirecek yeni özelliğini tanıttı!

Eğer Threads'in web sürümünü merakla bekliyorsanız, artık kontrol etme zamanı geldi. Uzun bir süredir beklenen web sürümü, birçok Threads kullanıcısının eksikliğini hissettiği bir özellikti. Özellikle, belirli bir kullanıcının profiline manuel olarak gitme seçeneği dışında, tarayıcılar üzerinden yayınlarına göz atma, gönderi paylaşma, yanıtlama veya hesaba giriş gibi işlevler gerçekleştirilemiyordu.

Uygulama ilk çıktığında yaşanan etkileşim düşüşü nedeniyle, birçok kişi web sürümünün olmamasını uygulamanın gelişimi için bir engel olarak görmüştü. Mark Zuckerberg ve Adam Mosseri, Threads'e web versiyonu eklenmesi konusunda taahhütte bulunmuşlardı, ancak Mosseri son zamanlarda ekibin deneyimle ilgili bazı sorunları ele aldığını belirtti.

Web sürümünün yayınlanmasıyla birlikte, Threads'in hangi "eksik" özellikleri içereceği merak ediliyor. Kullanıcılar özellikle içerik arama eksikliği ve hashtag kullanımının eksikliğinden şikayetçiydiler; çünkü bu özellikler genellikle Instagram ve Twitter gibi platformlarda yeni içerik keşfetmeyi kolaylaştırıyor.

Bununla birlikte, belirgin olmayan bir özellik olarak, doğrudan mesajlaşma (DM) özelliğinin eklenmesi de düşünülüyor. Mosseri, yeni bir mesajlaşma kutusunun kullanıcı deneyimini karmaşıklaştırabileceğini ifade etmiş olsa da, Instagram DM'lerinin Threads deneyimine entegre edilme olasılığı hakkında konuştu. Ayrıca, gönderi düzenleme özellikleri üzerinde de çalışıldığı doğrulandı, böylece Threads kullanıcıları düzenleme seçeneği için uzun süre beklemek zorunda kalmayacak.

Editör: Enes Sapmaz