Andorid güncellemelerinde eskisinden çok daha iyi işler çıkaran Samsung, bütçe dostu modellerini de es geçmiyor. 2021 yılında çıkan ve oldukça mütevazi giriş seviyesi bir model olan Galaxy M12 için Android 12 güncellemesi yayınlandı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2021 yılı bitmeden üst seviye modellerine Android 12 güncellemesini vererek büyük bir hızla diğer modellerin güncellemelerine geçiş yapmıştı. 2022 yılının ortasına geldiğimizde ise bütçe dostu modeller için Android 12 güncellemesini yayınlamaya başlayan Samsung, geçtiğimiz hafta Galaxy A02s, Galaxy A03s ve Galaxy A21s modellerine Android 12 güncellemesini ulaştırmıştı. Samsung son olarak Galaxy M12 için güncelleme yayınlıyor.

2022-07-13 08_53_49-Window

Android 12 tabanlı One UI 4.1 ile Galaxy M12'ye ne özellikler geliyor?

En başta ve en önemlisi birçok güvenlik yamasını içerisinde bulunduran Android 12 tabanlı One UI 4.1 güncellemesi, Galaxy M12'de M12F7XXU3BVF8 kod adıyla çıkıyor. 

Güvenlik yamalarının dışında, dinamik renk teması, gelişmiş widget seçenekleri, gelişmiş gece modu, sanal bellek desteği ve genel ara yüz geliştirmeleri de kullanıcılara sunulacak yenilikler arasında.

Android 12 tabanlı olan One UI 4.1 güncellemesi, yeni gizlilik seçeneklerini de kullanıcılara sunacak. Bu sayede uygulamaların kamera veya mikrofona erişimi kolayca kapatılabiliyor. Yeni güncelleme ile Samsung’un Takvim, Kamera, Galeri, Internet ve Dosyalar uygulamaları da yenileniyor.

iPhone video mesaj bırakma nasıl yapılır? iPhone video mesaj bırakma nasıl yapılır?

Galaxy M12 Android 12 güncellemesi Türkiye de ne zaman çıkacak?

Samsung Galaxy M12 için Android 12 güncellemesi resmi olarak Vietnam'da kullanıcılara dağıtılmış durumda. Net bir tarih yok ancak kısa süre içerisinde küresel çapta da dağıtılmaya başlayacaktır. 

Editör: Burak Karahan