Kaldırımları yürünemeyecek hale getiren scooter'lar için yeni karar! Kaldırımları yürünemeyecek hale getiren scooter'lar için yeni karar!

Reddit'te bir kullanıcı tarafından paylaşılan bu görüntüler, komplo teorilerini de beraberinde getirdi. Peki Atlantik Okyanusu üzerinde bulutların üzerinde uçan bir uçaktan çekilmiş fotoğraflardaki kırmızı ışık neydi?

87535_02_mysterious-red-glow-over-the-atlantic-ocean-leaves-pilot-baffled_full

Paylaşılan gönderiye göre, fotoğrafa görünen kırmızı parıltılar, pilotun daha önce hiç görmediği bir şeydi ve bu da diğer kullanıcılar tarafından birçok teorinin ortaya atılmasına neden oldu. Kırmızı ışığın büyük olasılıkla balıçlı gemileri tarafından Pasifik Zargana Balığı yakalamak için kullanmılan büyük aydınlatma ışıklarından geldiği düşünülüyor. Yine de yakından bir inceleme yapılmadan bunu kesin bir şekilde söylememiz mümkün değil.

Bu tür gemiler, daha yüksek verimliliği, daha düşük ağırlığı ve yüksek yoğunluklu deşarj (HID) gibi diğer aydınlatma çözümlerine göre ışığı daha etkili bir şekilde hedefleyebilme özelliği nedeniyle LED ışıkları kullanır. Bu nedenle geminin çevresi yüzlerce kırmızı ışıkla donatılmıştır. Bu bağlamda bulutların ötesine kadar geçen bu güçlü parıltı, HID sisteminin kullanımda olabileceğini gösteriyor.

Örnek olarak aşağıdaki video gösterilebilir:

Editör: Burak Karahan