Bu hafta içinde piyasaya sürülecek olan Instagram ve Facebook abonelik paketleri, kimliğe bürünmeye karşı ekstra koruma özellikleri içerecek. Meta'nın aylık aboneliği, Web'de ayda 11,99 dolardan ve Apple'ın iOS işletim sistemli ve Android cihazlarda ayda 14,99 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Ayrıca Meta Verified, bu hafta Avustralya ve Yeni Zelanda'da kullanıma sunulacak ve ardından diğer ülkelerde de kademeli olarak çıkış yapmaya başlayacak.

Meta'nın abonelik hizmetlerine girişi, geçen ay Twitter Blue'nun aylık 11 dolar olarak fiyatlandırılacağını açıklayan Twitter'ın ardından geldi.

Snapchat'ten durumu kurtaracak yeni özellik! Snapchat'ten durumu kurtaracak yeni özellik!

meta (2)

Sosyal medya devinin CEO'su Mark Zuckerberg daha önce, "İçerik üreticilerini çok daha üretken ve yaratıcı olmaya teşvik edecek" birkaç yeni ürün piyasaya sürmeyi planladığını söylerken, teknolojiyi geniş bir kullanıcı tabanı için desteklemenin maliyeti konusunda uyarılarda bulunmuştu.

Meta ve Twitter'ın yanı sıra Snapchat ve mesajlaşma uygulaması Telegram gibi diğer sosyal medya uygulamaları, yeni bir gelir kaynağı olarak geçen yıl ücretli abonelik hizmetleri başlatmıştı.

Editör: Enes Sapmaz