App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor... App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor...

Bir dönem akıllı telefon pazarına damga vuran ama daha sonra pazarı tamamen kaybeden Güney Koreli teknoloji devi LG, yaklaşık 1 buçuk yıl önce akıllı telefon pazarından çekildiğini açıklamıştı. 

LG'nin o dönem üzerinde çalıştığı ve sektörde yeni bir soluk oluşturacak 'uzaya' telefonu ilk kez görüntülendi. O dönem cihazın gerçek olup olmadığı tartışılırken şimdi elimizde kanlı canlı bir videosu var.

İşte LG'nin piyasaya sürülmeyen uzayan ekranlı telefonu:

Videoda gördüğümüz gibi telefonda katlanabilri bir ekran yer alıyor ve istediğimiz zaman bu ekran alt kısımdan çıkarak kullandığımız ekranı daha büyük hale getiriyor. Bunu istersek cihazın menülerinden istersek de elimizle yapabiliyoruz.

Muhtemelen bu cihazı hiçbir zaman piyasada görmeyeceğiz ancak başka üreticilerden benzer modeller görebiliriz. O dönemlerde yapılan açıklamalara göre bu cihazda 6.8 inç boyutlu bir ekran bulunuyordu. Bu ekran kaydırıldığında, kullanıcıya 7.4 inç görüntü alanı sunuyordu.

Editör: Burak Karahan