Amerikalı rapçi Kanye West, Alex Jones'un InfoWars programında verdiği röportajdan kısa bir süre sonra Twitter'da şok edici bir paylaşımda bulundu. Bir dizi tweet'te sanatçı West, Balenciaga'yı desteklediğini söyledi ve cinsel içerikli videoların aile ilişkilerini 'mahvettiğini' iddia etti. Bunun yanı sıra rahat durmayan Kanye WestElon Musk'ın bir yatta duş aldığı bir fotoğrafı paylaştı. Paylaştığı görüntülerin ardından Twitter'daki son gönderisi olacağını söyledi.

twitter (2)

Kanye West, Yahudileri hefef aldı

Bununla da yetinmeyen rapçi, Yahudi Davut Yıldızı'nın içinde bir Nazi gamalı haçını gösteren bir tasarımın resmini de tweetledi. Gönderi çok sayıda yorum aldı ve kullanıcılar tarafından tepki çekti. Birçok kullanıcı rapçinin kamusal imajını mahvetmeyi bırakması için yalvardı. Ancak biraz geç davranan Musk devreye girerek Kanye'nin hesabını askıya aldı.

Twitter sahibi bu tweet'lere karşılık olarak: "Üzgünüm ama çok ileri gittiniz. Bu aşk değil" yazan tweet'e atıfta bulunan bir metin mesajı gönderdiği iddia ediliyor.

twitter (1) elon musk kanye west

Instagram, yıllardır dert yanılan özelliği en sonunda kullanıma sundu! 15 dakika içinde değiştirilebileceksiniz... Instagram, yıllardır dert yanılan özelliği en sonunda kullanıma sundu! 15 dakika içinde değiştirilebileceksiniz...

"Elimden geleni yaptım. Buna rağmen yine şiddete teşvik kuralımızı ihlal etti. Hesap askıya alınacak" -Elon Musk

Musk, ayrı bir tweet'te askıya alınmasının nedenini gamalı haç ve davut yıldızı gönderisi nedeniyle olduğunu söyledi.

Kanye West'in paylaştığı fotoğraf, Elon Musk'a motivasyon kaynağı oldu

"Sadece hesabının şiddete kışkırtma nedeniyle askıya alındığını açıklığa kavuşturuyorum, Ari tarafından ıslatıldığım fotoğraf kötüleyici bir şey değil," 

Fotoğraftaki görüntüsünü kilo vermek için bir neden olarak öne sunan Musk, "Açıkçası, bu resimleri kilo vermek için faydalı bir motivasyon olarak buldum!" dedi.

Editör: Enes Sapmaz