John McAfee'nin gizemli dünyası genişlemeye devam ediyor. McAfee'nin eski kız arkadaşının yeni bir Netflix belgeselinde kötü şöhreti anti-virüs yaratıcısı iş adamıyla ilgili söyledikler oldukça şaşırtıcı: "O ölmedi"

Sözde ölü anti-virüs yazılımı öncüsü John McAfee'nin vahşi ve ürkütücü hayatı sadece daha gizemli hale geliyor.

2022-08-24 10_42_31-Window

McAfee'nin Haziran 2021'de vergi kaçakçılığı suçlamasıyla ABD'nin iadesini beklerken bir İspanyol hapishanesinde kendini astığı haberi gündeme bomba gibi düşmüştü. Ancak, Belize'li eski kız arkadaşı Samantha Herrera'ya göre, McAfee'nin ölümü bir aldatmacaydı ve John Teksas'a taşınarak hayatına devam ediyor.

John McAfee: "Hâlâ yaşıyorum"

Netflix'te yayınlanan Running With the Devil: The Wild World of John McAfee belgeselde konuşan Herrera, McAfee'nin ölümünden iki hafta önce bir onu Teksas'tan aradığını ve kendisine "Benim John. İnsanlara beni ölü göstermeleri için para ödedim ama ölmedim. Hala yaşıyorum" dediğini açıkladı.

Herrera, ona “bu dünyada hala yaşadığımı bilen sadece üç kişi olduğunu” söylediğini ve ardından onunla kaçmasını istediğini söylüyor.

2022-08-24 10_42_46-Window

Herrera, John McAfee ile henüz 18 yşaındayken çıkmaya başladığını ve onunla evlilik planları yaptıklarını söyledi. McAfee ve Herrera, yan komşusu Floridalı Gregory Faull'un şüpheli ölümünün ardından 2012'de ülkeden kaçtı.

"Running With the Devil" yönetmeni Charlie Russell, Herrera'nın McAfee'nin hala hayatta olduğu iddiasıyla şaşkına döndü.

Russell , Esquire'a “Ne düşündüğümü bilmiyorum ve onun da bildiğini sanmıyorum” dedi . “Bunu söylüyor, sonra kameraya bakıyor ve bunun gerçek olup olmadığını anlayamıyorum." dedi.

Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu! Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu!

İntihar olayı gerçekleşmeden önce, McAfee eğer bir gün hapisanede ölü bulunursa bunun intihar olmayacağına dair tweetler atıyordu. 

93d0b9bda8e42a038b201b10a14c822a79ce5828

John McAfee kimdir?

John David McAfee (d. 15 Eylül 1945 - ö. 23 Haziran 2021), Britanyalı-Amerikalı bilgisayar programcısı ve işletmecidir. 1987'de McAfee Associates yazılım şirketini kurdu ve şirketten istifa ettiği 1994'e kadar işletti. "İlk ticari antivirüs yazılımının yaratıcısı" olarak anılan John McAfee, günümüzde bir dizi kurumsal güvenlik yazılımı üreten McAfee Associates ile ilk başarısını elde etti. Şirket, 2011'de Intel tarafından satın alındı ancak yazılım her zaman McAfee markasını taşıyordu. Çoğunluk hissenin TPG Capital'de olması sebebiyle TPG Capital'in kontrolüne geçti. McAfee'nin kişisel serveti 2007-2008 finansal krizinde zarar etmeden önce $100 milyonla zirveye ulaşmıştı. 23 Haziran 2021'de İspanya'da yattığı hapishanede intihar ederek hayatına son vermiştir.

Editör: Burak Karahan