Bilindiği üzere iPhone son derece gelişmiş bir marka olup diğer telefonlarda bulunmayan birçok özelliği kapsar. Bunun yanı sıra bilgisayarınızda fotoğraf ve videolarınızı depolayabilir, sosyal medyada bağlantı kurabilir ve müzik paylaşımı yapabilirsiniz. Ayrıca bütün bunlar hiç vaktinizi almaz. Birçok kişi iPhone'dan bilgisayara nasıl fotoğraf aktarılır sorusunu yöneltse de siz bu makale sayesinde bunu çoktan öğrenmiş olacaksınız.

iPhone ile bilgisayara bağlanma

iPhone kullanımı hakkında pek de bilgi sahibi olmayan birçok bireyin sorun yaşadığı konulardan biridir bilgisayara bağlanma. Bunun için yapabileceğiniz birçok farklı yöntem var, en önemlileri: Whatsapp üzerinden bağlanmak veya Bluetooth yardımıyla bağlanmak. Elbette Whatsapp'ın sitesindeki kodu tarayarak telefonunuzu bağlayabileceğiniz gibi ayarlar yardımıyla bluetoothu açarak bağlanabilirsiniz. Diğer seçenekler sizin için derlendi:

  • USB kablo,
  • Windows Gezgini,
  • Windows İçe Aktarma Aracı,
  • Windows 10,
  • iTunes,
  • Bulut Depolama

Gibi birçok seçenek yardımıyla fotoğraflarınızı bilgisayarınız ile paylaşabilirsiniz. Bu seçeneklerin her biri oldukça kullanışlı ve uzun vadede faydalıdır. Bir kere bilgisayara bağlandığında bağlantı kopmadığı halde herhangi bir çıkış söz konusu olmaz.

Truecaller'dan devrim niteliğinde yapay zeka özelliği! Kendi sesinizi kullanabileceksiniz... Truecaller'dan devrim niteliğinde yapay zeka özelliği! Kendi sesinizi kullanabileceksiniz...

Nasıl yapılır?

Hangi araçlarla bağlanabileceğinizi öğrendiğinize göre sıra nasıl bağlanabileceğinize geldi. Tüm bunları yaparken telefonunuzda bazı bağlantıların açık olması gerekli elbette. Onun dışında birkaç tanesi için şu yöntemleri söylemek mümkün:

  • "Windows İçe Aktarma Aracı" ile bağlanmadan önce "Otomatik kullan" seçeneğine basın ve "İçe Aktarma Seçenekleri" bağlantısını seçin. Hangi klasörlere kopyalanacağını belirleyin.
  • "Windows Gezgini" ile bağlanmadan önce "Dosyaları görüntülemek için aygıtı aç" seçeneğine basın. "Dahili Depolama Birimi > DCIM" klasörüne girip istediğiniz dosyaları seçin.
  • Bulut depolama yardımıyla bağlanmadan önce fotoğraf veya videolarınızı yedekleyip bilgisayarınıza aktar seçeneğine basın.

Bütün bunları kullanırken bilgisayarın bazı fotoğraf veya videoları yüklerken zorlanabileceğini unutmayın. Hatta bunun olmaması için daha önceki kullanışlı olmayan uygulamalar ve dosyalar silinebilir.

Fotoğraf paylaşımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Bazı fotoğraflar bilgisayar için oldukça kalitesiz veya ağır olabiliyor. Kullanılan yöntem USB kablo ile oldukça yavaş işleyebilir, bunun hızlandırılması için bilgisayardaki gereksiz uygulamaların kaldırılması, geri dönüşümde olan fotoğraf veya videoların tamamen silinmesi oldukça önemlidir. Bunun için en önemli iki yöntem var: İlki Apowersoft Telefon Yöneticisi uygulaması. iPhone'daki tüm verilerin bilgisayar üzerinden kontrol edilmesini sağlayan uygulama sayesinde telefonunuzdan bilgisayarınıza fotoğraf atabilirsiniz. Bunun için uygulamayı bilgisayarınıza indirmeniz ve yazılımı çalıştırmanız yeterlidir. İkincisi ise Windows Live Fotoğraf Galerisini kullanmak. iPhone'un USB kablosu ile çalışan herhangi bir indirmenin veya yüklemenin olmadığı araçtır. Galeriyi açıp Fotoğraf ve Videoları İçe Aktar seçeneğine basın. Tüm yeni dosyaları şimdi aktar deyin ve bilgisayara aktarmak istediğiniz fotoğrafları seçin.

Fotoğraf veya videolar neden paylaşılmalı?

Öncelikle günlük hayatta kullanılan birçok uygulama sayesinde bireyler fotoğraf veya video paylaşımını arkadaşlarıyla beraber yapabilir hale geldi. Özellikle bunun en büyük faydası herhangi bir internet bağlantısı gerektirmeden gerçekleşen bu güzel uygulamalar oldu. Üstelik oldukça pratik, kullanışlı ve zaman almayan bir aktivite haline geldi. İnsanlar fotoğraf veya videolarını yedekleyebiliyor hatta mesajları da bilgisayarıyla paylaşma fırsatı buluyor. Bazı mailler bile bilgisayar üzerine kaydedilebiliyor. Bu olduğu takdirde ise telefonlar kötü niyetli kişilerin eline geçtiğinde bilgisayar sistemi sayesinde fotoğraf, videolar, mailler, uygulamalar hatta şifreler olduğu gibi kalabiliyor. Kullanılan bulut depolama veya diğer yazılımlar sayesinde fotoğraflar eskisi gibi kalıyor, hiçbir hasar görmüyor. Bunun en büyük faydası ise hem şirketlere hem de bireylere oluyor.

En iyileri hangileri?

Bilinen belli başlı fotoğraf paylaşımı uygulamaları var. Bu uygulamalar sayesinde bugün fotoğrafları paylaşırken bireyler kendilerini daha rahat hissediyor çünkü günlük hayatın koşturmacasından vakit ayırmaya gerek kalmıyor. Dosya Gezgini veya Windows Gezgini yardımıyla dosyalarınızı bilgisayarınızın USB kablosu yardımıyla aktarmanız mümkün. Kablo kullanmayı bilmeyenler çevrimiçi fotoğraf senkronizasyon servisler kullanılabilir. Tabii bunlar dışında iTunes ile de gönderilebilir ve herhangi bir kabloya gerek duyulmaz. Bütün bu uygulamalar son derece yararlı ve pratiktir hatta öyle ki internet bağlantısı yerine Bluetooth yardımıyla bile gönderilebilir. Günümüzde fotoğraf paylaşımının özellikle de internet kullanılıyorsa zor olmayacağı, son derece rahat olabileceği unutulmamalıdır. Ayrıca bir takım dosyaları kullanabilir durumda olmak, bu konular hakkında bilgi sahibi olmak ve iPhone kullanmayı bilmek son derece faydalı olabilir.

Editör: Megabayt Haber