Instagram, kullanıcılarına fotoğraf ve video paylaşmalarına imkan sağlayan bir sosyal medya hizmetidir. Bu sayede kullanıcılar kendilerini takip eden insanlar ile etkileşime girebilirler. Ayrıca mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulama içinde mümkün. Takip ettiğiniz veya iletişim kurmak istediğiniz kullanıcılara dilediğiniz gibi mesaj gönderebilirsiniz.

Instagram uygulaması üzerinden yapılan bütün mesajlaşmalar kayıt edilir. Ancak dilerseniz gönderdiğiniz mesajlar, kaybolan mesaj modu ile sohbet geçmişine kayıt edilmez. Siz de mesajlarınızın kayıt edilmesini istemiyorsanız, bu özelliği aktif edebilirsiniz.

Instagram kaybolan mesaj modu nedir?

Instagram uygulaması ile gönderilen mesajlar kayıt altına alınır. Bu sayede geçmiş konuşmalarınızı görebilir ve inceleyebilirsiniz. Gönderdiğiniz mesajların kayıt edilmesini istemiyorsanız, kaybolan mesaj modunu aktif edebilirsiniz.

Kaybolan mesaj modu aktif edildiğinde, mesajlar sohbetteki herkes tarafından görüldüyse ve sohbet kapatıldıysa kaybolur. Bu mod ortaktır ve karşı tarafın gönderdiği mesajlar da sohbet kapandıktan sonra kaybolacaktır. Mesajlar kaybolsa bile daha sonra şikayet edilebilir.

Instagram kaybolan mesaj modu nasıl açılır?

  • Instagram uygulamanızı başlatın ve sağ üstte bulunan konuşma simgesine tıklayın.

Instagram kaybolan mesaj modu nasıl açılır?

  • Mesaj göndermek istediğiniz kişiyi seçin.

Instagram kaybolan mesaj modu nasıl açılır?

  • Sohbet odasını Kaybolan mesaj modu açılana kadar yukarı kaydırın.

Instagram kaybolan mesaj modu nasıl açılır?

  • Artık gönderdiğiniz mesajlar kayıt edilmeyecektir.

Instagram kaybolan mesaj modu kapatma nasıl yapılır?  

  • Kaybolan mesaj modu açık olan sohbet odasına girin.

Apple'ın gözlüğüne beklenen uygulama geldi! Apple'ın gözlüğüne beklenen uygulama geldi!
  • Modu kapatmak için yukarı kaydırın. Mod kapandıktan sonra mesajlarınız tekrar kayıt altına alınmaya başlayacaktır.

Instagram kaybolan mesaj modu ekran görüntüsü alırsak ne olur?

Kaybolan mesaj modunun en önemli özelliği gizliliğe önem vermesidir. Bu sayede mesajlar kayıt edilmez ve kaybolur. Bu mod açıkken ekran görüntüsü alırsanız, sohbet içerisinde bildirim görünür.

Instagram gelen mesajlar neden görünmüyor?

Kaybolan mesaj modu ile gelen mesajlar, iki tarafın görmesi ve sohbetin kapanması ile silinir. Bu sebep ile mesajlaşmalarınız kayıt edilmez. Daha sonra bu mesajları görünmemesi bu nedenle olabilir. Bu modu kapatarak gönderilen mesajları kayıt edilir hale getirebilirsiniz. Kapanan mod ardından bütün yazışmalar kayıt edilecek ve dilediğiniz zaman mesajları görebileceksiniz. Bu durumun dışında gözükmeyen mesajlar farklı bir sorunun nedeni olabilir. Bu sorunu çözmek için teknik destek almak isteyebilirsiniz.

Editör: TE Bilisim