Motion Cushion olarak adlandırılan cihaz oldukça havalı görünüyor. Şirket ürünleri için gerçekten 'çılgın' bir web sitesi hazırlamış. Sitede beirtilene göre cihaz, kullanıcıların horlama sesini algılamak için önce makine öğrenimini kullanıyor ve zaman içinde profilini mükemmelleştiriyor.

Gece boyunca horlama algıladığında yastık harekete geçiyor ve kullanıcının kafasının konumunu ayarlamak için şişme ve sönme hareketleri yapıyor. 

2023-01-09 11_59_07-Window

Girişimin sitesinde "Motion Cushion" ile ilgili klinik deneylerde kullanıcıların yüzde 93,7'sinin daha az horlama yaşadığını iddia ediyor, "metal müzik klasik müziğe dönüşüyor." sloganını kullanıyor.

Çevrimiçi incelemeler az olsa da, High Tech Dad adlı bir sitede cihaz hakkında parlak bir değerlendirme yapan bir inceleme mevcut.

Bu incelemede, "Eşimle yaklaşık bir hafta boyunca yaptığım testlerden, horlamasının yalnızca hacminde değil, aynı zamanda sıklığında da azaldığını söyleyebilirim. Bu yenilikçi cihaz horlamayı algılıyor ve ardından horlamayı önlemek veya azaltmak için hafızalı köpük yastığın içindeki hava yastıklarını sihirli bir şekilde şişirerek horlayan kişinin kafasını hafifçe kaldırıyor." yorumu yapılmış durumda.

2023-01-09 11_59_28-Window

Futbol başlıkları Türkiye'yi ele geçirdi: Google'da en çok aratılanlar belli oldu! Futbol başlıkları Türkiye'yi ele geçirdi: Google'da en çok aratılanlar belli oldu!

Teknoloji biraz pahalı da olsa, verdiği büyük artılarla tercih edilebilir gibi duruyor. Hem horlayan hem de yanındaki kişi olarak daha iyi bir uyku çekebilmek bu fiyata değer.

Horlamayı önleyen yastık Motion Cushion, 2023 Tüketici Teknolojisi Derneği İnovasyon Ödülleri Onur Ödülü'nü kazandı. 

Yastık 400 dolar civarında fiyatıoyla satışta.

Editör: Burak Karahan