Google, çocuklara veya İngilizce öğrenmeye yeni başlayan insanlara mikrofon açıkken cümleleri okumasını sağlayan yeni özelliğini Android'de yayınladı. Yeni kolaylık kelimelerin tanımlarına olanak sağlayıp hızlıca bakmaya veya cümleyi yüksek sesle okumaya yardımcı oluyor. Android 8 ve sonraki sürümleri çalıştıran bir cihazları olduğu sürece İngilizce dilinde mevcut olarak erişilebiliyor.

Android telefonlara iMessage desteği veren uygulamanın başına gelmeyen kalmadı! Android telefonlara iMessage desteği veren uygulamanın başına gelmeyen kalmadı!

Teknoloji devi ayrıca Google TV için eğlence önerilerini, Google Finans'tan hisse senedi alım satım bilgilerini ve Google Haberler'den seçilmiş hikayeleri gösteren yeni pencere öğelerini kullanıma sundu. Bu widget'lar, desteklenen tüm dillerde Android 6 ve sonraki sürümleri çalıştıran cihazları olan herkes tarafından kullanılabilecek. Bu arada, alışılagelmiş emoji seçeneklerinden sıkılanlar için "Emoji Kitchen" adlı yeni bir araç, kullanıcıların, uyumlu bir kombinasyona sahip oldukları sürece Gboard'da bulunan emojileri birleştirmelerine ve yeniden düzenlemelerine ve ardından gönderebilecekleri çıkartmalara dönüştürmelerine olanak tanıyacak.

Editör: Enes Sapmaz