Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in çalışanların zaman çizelgelerine uymadığı için ve yazılan bir kodu beğenmediği için ofiste elinde bir kılıçla konuştuğu iddia edildi.

30 yaşındaki eski Facebook çalışanı ve şu anda AppSumo'nun CEO'su olan Noah Kagan, TikTok'ta ilginç bir iddia da bulundu. Kagan, Facebook'un ilk günleri ve şirketin en önde gelen üyelerinden bazılarının faaliyetleri hakkında bazı ilginç bilgileri ortaya çıkardığı videosunda ciddi idiialarda bulundu.

noahkagan_214691

Buraya tıklayarak izleyebileceğiniz TikTok videosunda Kegan, PayPal'ın kurucu ortağı ve Facebook'un ilk dış yatırımcısı, şimdi ise bir milyarder olan  Peter Thiel ile poker oynadığını anlatıyor.  Kagan, Thiel'in poker oyununu kaybettikten sonra parasını geri istediğini söylüyor. Ayrıca Kagan, Zuckerberg'in tüm çalışanların park cezalarını ödediğini ve bunun o zamanlar şirket için çok takdir edilen bir avantaj olduğunu söylüyor. 

Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız... Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız...

Ancak verdiği bilgiler arasında en ilginç olanı, Mark Zuckerberg'in bir kodu beğenmediği için ofise bir Japon kılıcı olan katana getirdiğini söylemesiydi.

2022-07-02 17_19_22-Noah Kagan (@noahkagan) TikTok _ Noah Kagan adlı kullanıcının En Yeni TikTok Vid

Kagan'ın, şirketin henüz çok genç olduğu 2005 yılında Facebook'ta çalıştığını belirtmek gerekir. Daha da önemlisi, Kagan işten atılmadan önce sadece yaklaşık dokuz ay Facebook'ta çalıştı ve burada işe başlarken kendisine verilen tüm hisse senedi seçeneklerini kaybetti. Kagan, buradaki videoda Jordan Belford ile birlikte, Facebook'tan kovulmasaydı, elindeki %0,1'lik hissenin yaklaşık 600 ila 700 milyon dolar değerinde olacağını tahmin ediyor.

Kagan, Zuckerberg'in ofise kılıçla geldiğini ilk kez anlatmıyor. 2014 yılında yazdığı "How I Lost 170 Million Dollars: My Time as #30 at Facebook" adlı kitabında da bu olaydan bahsetmişti.

Editör: Burak Karahan