LinkedIn, TikTok'un o özelliğini platforma getiriyor! LinkedIn, TikTok'un o özelliğini platforma getiriyor!

Twitter'da bir anket başlatan Elon Musk, kaderini takipçilerinin inisiyatifine bıraktı. Elon Musk, "Twitter'dan istifa etmeli miyim?" sorusunu takipçilerine sordu. Karar ne olursa olsun bu doğrultuda hareket edeceğini açıklayan Elon Musk için takipçileri bir karara vardı.

17.5 milyon kişinin oy kullandığı ankette, katılımcıların %57,5'i 'Evet' oyu verdi. Bu durumda Elon Musk'ın karara uyması ve Twitter CEO'luk görevini bırakması bekleniyor. Tabii ki Elon Musk bunu ne zaman yapacağı konusunda bir bilgi paylaşmamıştı.

CEO'luk koltuğunu bırakmayı düşündüğü biliniyordu

Elon Musk'ın takipçilerine "İstifa etmeli miyim?" diye sorduğu anketin sonucunın aslında az çok "Evet" olarak çıkacağını biliyorduk. Fakat Elon Musk'ın aslında yerine geçecek birini aramaya başladığı da biliniyor.

Tesla'daki bir davası nedeniyle Delaware mahkemesinde ifade verirken konuşan Elon Musk, "Şirketi yeniden düzenlemek için satın alma sonrasında ihtiyaç duyulan bir ilk faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Twitter'daki zamanımı azaltmayı ve zaman içinde Twitter'ı yönetecek başka birini bulmayı umuyorum." demişti.

İfadenin ardından Musk, Twitter'ı 'güçlü bir yere gelene kadar yönetmeyi planladığını ve bunun biraz zaman alacağını' söyledi.

Yani aslında Elon Musk istifa edip yerine başka birini geçirmeyi daha Twitter'ı satın aldığı ilk haftalardan beri düşünüyor. 

Editör: Burak Karahan