Twitter'ın onay rozeti olarak kişilere mavi tik, işletmelere ise sarı tik verdiğini biliyoruz. Fakat bu sarı renkli tik işaretini korumak isteyen işletmelerin ayda 1000 dolar vermesi gerekeceği iddia edildi. Ödeme yapmayanlar ise altın renkli rozetlerini kaybedecek.

Twitter Blue kötü bir başlangıç ​​yapsa da bir şekilde hayatımıza girmeyi başardı . Bireyler için mavi tik, işletmeler için altın tik özelliği de bu hizmetle birlikte kullanıma sunuldu. Bununla birlikte, Twitter'ın altın onay işaretlerini korumak için ayda 1.000 ABD Doları ücret alarak platformunu kullanan işletmelerden para kazanmaya çalıştığı belirtiliyor. 

Ayrıca Twitter, işletmeye bağlı her hesaba rozet eklemek için aylık 50 ABD doları ek ücret alınmasıo da düşünülüyor. Eskiden Blue for Business olarak bilinen Verified for Organizations programı, şirketlerin platformda "kendilerini doğrulamalarına ve ayırt etmelerine" ve çalışanlarının ve bağlı kuruluşlarının hesaplarına rozetler eklemelerine olanak tanıyordu. Konuyla ilgili sosyal medya analisti Matt Navarra da bir paylaşım yaptı. Matt Navarra, Twitter ile ilgili verdiği haberlerle tanınan bir analist.

Bu bilginin henüz resmi olarak Twitter tarafından doğrulanmadığını söylemek gerekiyor. Fakat CEO Elon Musk'ın son açıklamaları ve şirketin 12,5 milyar dolarlık borcu göz önüne alındığında bu imkansız değil. Bununla birlikte, doğrulanmış her işletme hesabından ayda 1.000 ABD doları ücret almak mantıklı görünmüyor. Fiyatlandırmayı işletmenin büyüklüğüne veya takipçi sayısına göre belirlemek daha mantıklı olacaktır.

Editör: Burak Karahan