13 yaşındaki kedi, ip atlama rekoru kırdı! 13 yaşındaki kedi, ip atlama rekoru kırdı!

25 yaşındaki Zion Clark, doğum bozukluğu nedeniyle bacakları olmadan doğmuş, üniversite düzeyinde eski bir güreşçiydi. 

Doğuştan bacakları olmayan Clark, bir gün olimpiyatlarda yarışma hayalleri kuran bir profesyonel sporcu oldu ve dün gece ilk ücretli MMA dövüşünden galip ayrıldı.

Karşılaşmanın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Gladiator Challenge: Seasons Beatings adlı bir terfi etkinliğinde Eugene Murray adlı bir adama karşı mücadele eden Clark, San Diego, California'daki Valley Center'da nakavt çıkmayan maçı oybirliğiyle kazandı.

Kolej güreşindeki başarısının ve filizlenen MMA kariyerinin yanı sıra Clark, aynı zamanda sadece ellerini kullanarak 20 metreyi en hızlı yürüme konusunda Guinness Dünya Rekorunu da elinde tutuyor. Ayrıca kaykay yapıyor, davul çalıyor ve motivasyon konuşmacısı olarak hayatını kazanıyor.

İnanılmaz hikayesi daha önce şu an bulunduğu yere gelmek için zorbalığın ve sıkıntının üstesinden nasıl geldiğini anlatan Zion adlı belgeselde anlatılmıştı. 

IMG_5275

MMA'daki kariyerine başlamadan önce, güreşte öğrendiği her şeyi kullanarak nasıl hazırlandığını da açıkladı. Yaklaşımını 'güreşle aynı' olarak tanımlayan Clark, "Ben sadece sağlam insanlara karşı güreşiyorum ve sağlam insanları yeniyorum. Şimdi sağlam insanlarla savaşıyorum ve sağlam insanları yere sereceğim. Bu kadar basit. Ben bir dövüşçüyüm." dedi.

Zion Clarck'ın belgeseli 'Zion', Netflix üzerinden izlenebiliyor.

Editör: Burak Karahan