Artık Bing ve Edge üzerinden aklınızda canlandıramadığınız bir metni resim olarak canlandırabileceksiniz. Microsoft metinden görseller oluşturmayı sağlayan DALL-E hizmetini Bing ve Edge kenar çubuklarına ekledi. Oluşturulan görsellerin yapay zeka tarafından üretildiğini bir filligran aracılığıyla belli etmeye çalışan Microsoft, yeni özellik sayesinde evinizin dekor hakkındaki görsel fikirlerini almak için kullabileceğini belirtiyor.

bing dall-e (2)

Ayrıca Microsoft, OpenAI'ın potansiyel olarak "zararlı" görüntüler oluşturmanızı engelleyecek özelliğine bu yeni kenar çubuğu hizmetiyle yeni ek korumalar da getirdi. İstediğiniz görüntü eğer vahşet ve cinsel içerikler barındırıyorsa istediğiniz sonuçları elde etmeniz belki mümkün olmayabilir. Image Creator, teknolojisi yalnızca İngilizce'yi destekliyor, fakat belirtilene göre Microsoft, daha fazla dil desteği üzerinde çalışmaya başladı.

bing dall-e (1)-1

Microsoft, konuşma engelli bireylerin dili olacak! Microsoft, konuşma engelli bireylerin dili olacak!

Microsoft'un Image Creator'u, belirli bir Bing masaüstü ve mobil kullanıcısı tarafından önizlemede ve özel bir site aracılığıyla kullanılabilir. Ancak belirtmek gerekir ki, Microsoft'un Bing sohbet robotu test grubuna katılım gerçekleştirdiyseniz, oluşturucuyu denemek için 'Yaratıcı' modunu değiştirmeniz gerekecek. Microsoft, resim oluşturma aracını gelecekte 'Dengeli' ve 'Kesin' mod kullanıcılarına sunmayı planlıyor ve ayrıca süregelen sohbetlerde sistemin davranışına ince ayarlar yapmayı sağlayan yeni özellikler planlıyor.

Editör: Enes Sapmaz