Asus'un oyuncular için özel olarak ürettiği iki yeni canavar akıllı telefon ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro resmi olarak duyuruldu. Oyuncular için güçlü özellikler ile donatılan telefonlar, görünüşüyle de "Ben bir oyuncu telefonuyum" diyor.

2022-07-06 11_04_00-ROG-Phone-6-and-6-Pro-launched-in-India.jpg (750×500)

ChatGPT'nin iPhone uygulaması çıktı! ChatGPT'nin iPhone uygulaması çıktı!

Asus ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro'nun teknik özellikleri

Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 işlemciye sahip olan iki telefonda da 512 GB'a kadar depolama alanı seçeneği geliyor. Telefonlarda 6.78 inç boyutunda OLED bir ekran kullanılmış. 165Hz ekran tazeleme hızına sahip olan telefonlar, 720Hz dokunmatk örnekleme oranı ile oldukça hassas bir oyun deneyimi sunacak.

Asus Rog Phone 6 Pro

Asus Rog Phone 6 Pro

Her iki modelde de 6000 mAh kapasiteli oldukça büyük bir batarya kullanılmış. Bu da oyun deneyiminin süresini artıracaktır. Modellerde arka kısımda karşımıza üçlü kamera modülü çıkıyor.

Bir oyun telefonunda görmek isteyeceğiniz özelliklerden olan özel 360 derece CPU soğutma teknolojisine sahip olan Asus ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro, %30 oranında genişleyen buhar odası ile daha yüksek soğutma performansı sağlıyor.

Modeller arasındaki farklardan en büyüğü ise 6 Pro'nun arkasında yer alan ikinci OLED ekran. Bununla birlikte Pro modelinde 18 GB'a kadar RAM miktarına çıkabilmek mümkün. Eğer telefonun arkasında da bir ekran istiyorsanız Pro modelini tercih etmeniz gerekecek.

asus-rog-phone-6-050722

Asus ROG Phone 6

Asus ROG Phone 6 siyah ve beyaz, 6 Pro ise yalnızca beyaz renkte geliyor. Telefonların Türkiye'ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil.  Gelse de fiyatlarının oldukça tuzlu olacağını söylemek mümkün.

Asus ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro'nun yurt dışı fiyatları ise şöyle: 

  • ROG Phone 6 - 999 Euro
  • ROG Phone 6 Pro - 1299 Euro

Peki sizin oyuncu telefonlarıyla ilgili görüşleriniz nelerdir? Telefonda oyun oynamak için bu kadar güçlü cihazlara ihtiyacımız var mı?

Editör: Burak Karahan