Teknoloji devi Google, kullanıcı deneyimini arttırmak için Android ekosistemine yenilikler getirmeye devam ediyor. Son olarak Android platformunun uygulama marketi olan Google Play Store'a gelecek iki yeni özellik ortaya çıktı.

Depolama alanı az olan kullanıcılara: Arşiv özelliği

Google Play Store'a gelecek iki yeni özellikten ilki, Android uygulamalarını arşivleyebilme özelliği. Bu sözellik ile, silmek istenen uygulamalar arşivlenebilecek ve Google Play Store'dan tekrar geri yüklenebilecek. Arşivlenen uygulamalara ise Play Store'da uygulamayı seçtiğimizde 'Restore' (Geri Yükle) seçeneği ile kolayca ulaşılabilecek. Arşivlendikten sonra geri yüklenen uygulama, uygulama hesabı da dahil olmak üzere tüm kişisel veriler ile birlikte geri yüklenmiş olacak. Böylece uygulamaları sildikten sonra sıfırdan bir başlangıç yapmanıza gerek kalmayacak.

playstoreeee

Truecaller'dan devrim niteliğinde yapay zeka özelliği! Kendi sesinizi kullanabileceksiniz... Truecaller'dan devrim niteliğinde yapay zeka özelliği! Kendi sesinizi kullanabileceksiniz...

İkinci özellik ise uygulama takibini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Google Play Store'da indirme ilerlemesi, kaydırılabilir bir baloncuk üzerinden kontrol edilebilecek. Bu özellik sayesinde uygulamanın yükleip yüklenmediğini görmek için bildirimlere bakmak zorunda kalmayacaksınız.

asdasd

Editör: Burak Karahan