Daha önce uygulama, arayüzüne yeni bir yeşil ton ekleyerek hissini modernleştirmişti. Ancak, kullanıcıların taleplerini karşılamak adına WhatsApp, WABetaInfo'ya göre, gelecekteki bir güncelleme ile çeşitli tercihlere uyum sağlamak adına yeni özelleştirme özellikleri üzerinde çalışıyor.

TikTok, avatar yapay zekasını tanıttı! Hem ürkütücü, hem kafa karıştırıcı TikTok, avatar yapay zekasını tanıttı! Hem ürkütücü, hem kafa karıştırıcı

Uygulamanın yeni renkler ve ikonlarla birlikte gelecek olan arayüzü, en son güncelleme paketi içinde kullanıcılara sunulacak. Bir ekran görüntüsüne göre, WhatsApp, gelecekteki bir güncelleme ile kullanıcıların uygulamanın ana marka rengini seçebilecekleri yeni bir bölüm üzerinde çalışıyor.

Kullanıcılar, beş farklı renk arasından seçim yapma olanağına sahip olacaklar ve böylece kendi tercihlerine daha iyi uyum sağlayan mükemmel bir renk bulma şansına sahip olacaklar.

Özelleştirme özelliklerini içererek, uygulama, kullanıcılara uygulama arayüzleri üzerinde daha fazla kontrol sağlama eğilimine uyum sağlıyor. Bu yeni özellik, kullanıcılara kişiliklerini yansıtan veya uygulamayı daha görsel olarak çekici hale getiren farklı bir renk kullanma özgürlüğü sunuyor.

Ayrıca, görme engellilere veya kişisel konforlarına dayalı belirli renk tercihleri olan kullanıcılar için ana marka rengini değiştirme yeteneği, uygulamayı daha kullanıcı dostu hale getirebilir.

Gelecekte, WhatsApp'ın, balon rengini değiştirme olanağı sunan yeni bir özellik ekleyeceği ve bu sayede kullanıcıların dijital sohbetlerine kendi benzersiz tarzlarını katma imkanı sağlayacağı bildiriliyor. Bu özellik şu anda geliştirme aşamasında olup, gelecekteki bir uygulama güncellemesinde kullanıma sunulacak.

Editör: Enes Sapmaz