Bu, bir yıldan biraz fazla bir sürede 20 milyon üye artışı anlamına geliyor ve bu rakam Eylül 2021'den bu yana iki katına çıkmış durumda. YouTube, geçen yaz yürürlüğe giren aylık 2 dolarlık Premium ücret artışına rağmen, bu rakamları başarılı bir şekilde artırmış durumda.

Threads ve Instagram daha çok birleşiyor! Threads ve Instagram daha çok birleşiyor!

youtube music-1

Kaç kişinin aslında YouTube Müzik'i kullandığı belirsiz. Ancak neye bakarsanız bakın, müzik akış hizmetinin Spotify'dan önemli ölçüde daha az ücretli kullanıcısı var. Spotify'ın 30 Eylül itibariyle 220 milyon Premium üyesi bulunuyordu. Spotify, gelecek hafta kazanç raporunda en son üyelik sayılarını açıklayacak. Apple artık Apple Müzik abonelerinin sayısını açıklamıyor. Şirketin bu hizmet için verdiği son net sayı, 2019'da 60 milyon aboneydi.

Ancak yine de, YouTube'un ücretli hizmeti ile Apple Müzik ve Spotify Premium arasındaki karşılaştırma neredeyse aynı değil. YouTube Premium, kendi özelliklerine sahip ayrı bir şeydir. Premium'a sahip olduktan sonra daha kötü reklam dolu ücretsiz sürüme geri dönmek zor olabilir. Videoları çevrimdışı izlemek için indirme seçeneği ve arka planda oynatma özelliği her ikisi de çok kullanışlıdır. YouTube Müzik, birçok üye için bunun üstüne ekstra bir ayrıcalıktır.

Editör: Enes Sapmaz