Twitter genel merkezinin bulunduğu binanın sahibi California Property Trust, Elon Musk'ın sosyal medya şirketine 136.250 dolarlık kirayı ödemediği için dava açtı.

Bloomberg'in haberine göre, firma 16Aralık'ta Twitter'a, ödenmemiş kirasını 5 gün içinde ödememesi halinde San Francisco'da 650 California Caddesi'nde bulunan Hartford Binası'nın 30. katının kira sözleşmesinde temerrüde (Kanunun gerektirdiği bir şeyi yapmamak veya sözleşmeden doğan bir yükümlülüğe uymamaktır) düşeceğini bildirdi. California Property Trust, San Francisco İlçe Yüksek Mahkemesi'ne bu hafta yapılan bir şikayette, Twitter'ın emre uymadığını söyledi.

TWITTER-2-5

Google, Android'e yapay zeka müjdesini verdi! Gemini bir sonraki güncelleme ile yolda Google, Android'e yapay zeka müjdesini verdi! Gemini bir sonraki güncelleme ile yolda

13 Aralık New York Times haberine göre Twitter, son haftalarda maliyetlerden tasarruf etmek için tüm küresel ofislerinde kira ödemeyi durdurmuştu. Şirket ayrıca Musk'ın Twitter'daki ilk haftasında yaptığı charter uçuşları için 197.725 $ ödemediği için dava ile karşı karşıya. Aynı zaman diliminde Musk'ın Twitter'ın hukuk ekibini desteklemek için SpaceX'ten "yarım düzineden fazla" avukat getirdiği bildirildi.

Editör: Burak Karahan