Geçen ay, Telegram CEO'su Pavel Durov, uygulamalardaki Hikayeler'den daha ayrıntılı kontrol sunan ve onları kimlerin görebileceğini ve kaybolmadan önce ne sıklıkta süreceğini seçmenize izin veren yeni özelliğini açıkladı.

Telegram'ın Hikayeleri, konuşma listesinin en üstünde genişletilebilir baloncuklar olarak görünen Facebook'un Messenger'ındaki aynı özelliğe benziyor. Kullanıcılar, bir dizi başka seçeneğin yanı sıra bunları herkes tarafından görüntülenebilir hale getirmeyi seçebilir: yalnızca kişiler (istisnalar dışında), seçilen kişiler veya Yakın Arkadaşlar arasında.

Meta, yapay zeka etiketini değiştiriyor! Meta, yapay zeka etiketini değiştiriyor!

telegram telemeoji apple (3)

Ayrıca 'Hikayeler'e altyazılar ve bağlantılar ekleyebilir ve başkalarını da etiketleyebilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca, BeReal'de bulunan gönderilere benzer şekilde, ön ve arka kameralar tarafından çekilen fotoğrafları ve videoları aynı anda paylaşabilir.

Belirli bir kişinin gönderilerini görmek istemiyorsanız, onları kişiler bölümündeki "Gizli" listesine taşıyabilirsiniz. Bunun da ötesinde, kullanıcılar Hikayelerinin ne zaman sona ereceğini seçebilecekler. 24 saat içinde kaybolmalarını ayarlayabileceğiniz gibi 6, 12 veya 48 saat içinde kaybolmalarını da sağlayabilirsiniz. 

Hikayeleri herkes görebilir ve kullanıcılar tepkiler ve yanıtlar gönderebilir. Ancak, Hikaye Göndermek için Telegram Premium abonesi olmanız gerekecek. 

Editör: Enes Sapmaz