Uzun zamandır beklenen System Shock yeniden yapımının en sonunda kesin bir çıkış tarihi var, ancak bu, aynı zamanda başka gecikmeleri de işaret ediyor.

Yayıncı Prime Matter daha önce oyunu bu ay içinde piyasaya sürmeyi planlamıştı. Şimdi ise, oyunun 30 Mayıs'ta Steam, GOG ve Epic Games Store'da çıkması planlandığı söylendi. 40 dolara gibi bir ücrete erişilebilir olacak olan System Shock Remake'i erken satın alan kullanıcılar, System Shock 2: Enhanced Edition'ın bir kopyasını hiçbir ek ücret ödemeden alabilecek.

System Shock Remake versiyonunun konsollara gelmesini bekleyenler için hayal kırıklığı yaratan bir bilgilendirme yapıldı. Mayıs ayından sonra PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S'ye çıkacağı duyuruldu. Prime Matter, oyunun PC kullanıcılarını sunulmasından sonra daha fazla ayrıntı paylaşılacağını söylüyor.

Geforce Now, WoW'u kütüphanesine ekliyor Geforce Now, WoW'u kütüphanesine ekliyor

İlk kez 2015'te duyurulan yeniden yapımdan sonra ilk bakışı ertesi yıl paylaşıldı. 2021'in başlarında stüdyo, System Shock'un yaz ayında geleceğini söyledi, ancak bu gerçekleşemedi.

Prime Matter'a göre en son sürüm, görselleri, sesi, kontrolleri ve arayüzü yükseltirken etkili orijinal oyunun oynanışını koruyacak.

Editör: Enes Sapmaz