Valve, Steam hakkında yaptığı bir duyuruda, "Steam'deki en yeni özellikler, artık Windows'un eski sürümlerinde çalışmayan Google Chrome'un yerleşik bir sürümüne dayanıyor. Ayrıca, Steam'in gelecekteki sürümleri, yalnızca Windows 10 ve sonraki sürümlerde bulunan Windows özellik ve güvenlik güncellemelerini gerektirecek" dedi.

Eğer oyun oynamak için Windows 7 veya 8 kullanıyorsanız, son derece yalnızsınız demektir. Steam'in Şubat Donanım ve Yazılım Araştırmasına göre, kullanıcıların yalnızca %0,09'u Windows 7 32 bit kullanırken, %1,43'ü 64 bit sürümünü kullanıyor. Windows 8 içinse oranlar yüzde 1'in yarımından daha az.

Windows steam (1)-1

Valorant, Playstation ve Xbox'lara geliyor! Tarih verildi... Valorant, Playstation ve Xbox'lara geliyor! Tarih verildi...

Microsoft, Ocak ayında Windows 7, 8 ve 8.1 desteğini sonlandırmştı, bu nedenle bir çok geliştirici ve yapımcı şirket Windows'un yaptığı gibi desteklerini yavaş yavaş kesmeye başladı. Bu arada Epic, bu ayın başlarında Fortnite için Windows 7 ve 8 desteğini bıraktığında, modası geçmiş işletim sistemleri yerine GeForce Now kullanmalarını önerdi.

Windows steam (1)

Ayrıca belirtilene göre 1 Ocak 2024, eski Windows işletim sistemleri için Steam desteği tamamen sonlandırılacak. Valve açıklamasına şu sözlerle devam etti. "Bu tarihten sonra, Steam İstemcisi artık Windows'un bu sürümlerinde çalışmayacak. Steam'i ve Steam üzerinden satın alınan oyunları veya diğer ürünleri çalıştırmaya devam etmek için, kullanıcıların Windows'un daha yeni bir sürümüne güncelleme yapması gerekecek."

Editör: Enes Sapmaz