Geçtiğimiz yıl yayınlanan 15 dakikalık bir oynanış fragmanıyla akıllarda bazı soru işaretleri bırakan Starfield'ın resmi çıkış tarihi belli oldu. 2022'deki bazı gecikmelerinin ardından nihayet çıkması planlanan oyun için verilen son tarih ise 6 Eylül oldu.

Bethesda'dan Todd Howard duyuru videosunda "Kendimizi bu oyunun içine döktük ve bu kadar dökebildiğimize ben bile şaşırıyorum." dedi.

starfield (2)

Netflix, yeni ücretsiz mobil oyununu duyurdu! Netflix, yeni ücretsiz mobil oyununu duyurdu!

Starfield'ın daha önce 2023'ün ilk yarısında çıkması beklendiği tarih yine biraz daha gecikti. Bunun yerine, Howard'ın söylediği üzere "derin bir dalış" imkanı sunan bir Starfield tanıtımı gösterimi 11 Haziran'da gerçekleştirilecek.

Starfield ilk kez yaklaşık beş yıl önce ortaya çıktı ve 2018'deki bir röportaja göre, Fallout 4'ün 2015'te piyasaya sürülmesinin ardından "aktif geliştirme" aşamasına başlandı. Bethesda, şirketin bu yılın başlarında duyurduğu 10.000 işten çıkarmadan etkilenen Microsoft yan kuruluşlarından biri olduğu bildirildi, ancak bu etkinin kapsamı hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşmaktan kaçındılar.

Editör: Enes Sapmaz