Assassin's Creed serisinin eski oyunları 'remake' olarak geri dönüyor! Assassin's Creed serisinin eski oyunları 'remake' olarak geri dönüyor!

ConcernedApe'in Eylül ayında paylaştığı "sneak peek" ile oyuncular, güncellemenin içeriği hakkında bazı ipuçlarına sahip oldu. Üç adet isimsiz festival, yeni eşyalar, zanaat reçeteleri, billboard görevleri için ödüller ve her biri beş beceriyi genişleten geç oyun içeriği gibi birçok yeni özellik oyuncuları bekliyor. Yerel köylüler için eklenen 100'den fazla yeni diyalog satırının yanı sıra oyunun kış aylarında giyilebilecek şık kış kıyafetleri de dikkat çekiyor.

Güncellemenin geliştirme ön izlemesi, oyuna kurbağalar, yeni Warp Totem'lar ve gizemli karakterler gibi heyecan verici eklemelerin yapılacağını ima ediyor. Ayrıca, Joja temalı alternatiflerle bazı son oyun görevleri ve henüz açıklanmamış yeni bir çiftlik türü gibi sürprizler de oyuncuları bekliyor. Tam yama notları için ise belirsizlik devam ediyor.

Bununla birlikte, belki de en dikkat çekici haber, PC için çoklu oyuncu desteğinin dört oyuncudan sekize genişletilmesi. Bu, sanal çiftliklerini büyütmek isteyen oyuncular için heyecan verici bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

Stardew Valley'in neredeyse on yıl boyunca sürekli olarak yeniliklerle dolu bir deneyim sunması, özellikle de oyunun solo bir proje olarak başlamış olması göz önüne alındığında, büyük bir başarı olarak değerlendirilebilir. Stardew Valley'e eklenecek 1.6 güncellemesi, oyunseverleri memnun etmek için yeterli olacak mı, yoksa ConcernedApe'in merakla beklenen ikinci oyunu Haunted Chocolatier için bir başlangıç mı olacak, bekleyip göreceğiz.

Editör: Enes Sapmaz