Son güncelleme ile birlikte Snapchat+ aboneleri şimdi AI'yi kullanarak görüntüleri genişletebiliyorlar. Mesela evcil hayvanınızın bir fotoğrafını çekmişseniz ancak, biraz fazla yakınsa, sadece sağ menüdeki kırpma düğmesine tıklayın ve ardından alttaki "Genişlet" düğmesine basarak fotoğrafı büyütebilirsiniz.

snap-1

Güncellenen My AI ayrıca abonelere basit bir isteği yazarak doğrudan Snap'ler oluşturma olanağı tanıyor. Vizörde, sağdaki "AI" düğmesine tıklayın, ardından istediğiniz şeyi yazın ve kısa süre içinde paylaşmadan önce üzerinde oynayabileceğiniz bir resim elde edin. Snap, "bir roketin üzerinde uyuyan bir köpek" veya "peynirden yapılmış bir gezegen" gibi saçma istekleri denemenizi öneriyor.

Instagram'dan müzik paylaşma alışkanlığını değiştirecek yeni özellik! Instagram'dan müzik paylaşma alışkanlığını değiştirecek yeni özellik!

Son olarak, yukarıda bahsedilen Dreams özelliği artık arkadaşlarınızın bulunduğu fantastik portreleri oluşturmanıza izin veriyor. Dreams sayfasında sadece bir arkadaş seçin, "Tamam" deyin ve ardından oluşturulan portreyi paylaşabilirsiniz. Snapchat+ abonelerine her ay sekiz Dreams özçekimi içeren bir paket sunulurken, abone olmayanlar sadece ücretsiz deneme olarak bir paket alabilirler, ardından aylık 4 dolarlık hizmete kaydolmayı düşünebilirler.

Snap'in devam eden yapay zeka çabaları, abone sayısını Eylül ayında beş milyon olan kullanıcı sayısını yedi milyona çıkararak, CEO Evan Spiegel'in Nisan ayında belirttiği on milyon "orta vadeli hedefine" bir adım daha yaklaşmasına neden oldu. Raporlara göre. Elbette, benzer özellikleri ücretsiz sunan Meta gibi güçlü rekabetin olduğu bir ortamda, Snap platformunu eğlenceli ve taze tutmak için yeni yapay zeka destekli araçlar üretmeye devam etmek zorunda kalacak.

Editör: Enes Sapmaz