Sony'nin saygıdeğer PC portları stüdyosu Nixxes, geçtiğimiz yıl boyunca Sucker Punch'ın bu büyüleyici açık dünya macerasını PC'ye taşımak için büyük bir çaba harcadı. Iki Island genişlemesi ve Legends kooperatif çok oyunculu modunun yanı sıra Ghost of Tsushima, PC portlarından beklenen tüm özellikleri içeriyor: kilidi açılmış kare hızları, genişletilmiş grafik ayarları ve özelleştirilebilir fare ve klavye kontrolleri. Ayrıca, DualSense kontrol cihazı takıldığında PlayStation 5'teki gibi haptic feedback ve adaptif tetik desteği sunacak.

Oyun, ultrawide monitörlere destek sunarken, Nixxes 21:9 ve 32:9 formatları için tam optimizasyon sağlamış durumda. Eğer üçlü monitör kurulumunuz varsa, 48:9 oranında oynama imkanı da bulacaksınız. Performans ve görselleri iyileştirmek için NVIDIA DLSS 3, AMD FSR 3 ve Intel XeSS yükseltme teknolojilerini kullanabilirsiniz. NVIDIA'nın Reflex ve yapay zeka tabanlı DLAA anti-aliasing aracı da destekleniyor.

Valorant, Playstation ve Xbox'lara geliyor! Tarih verildi... Valorant, Playstation ve Xbox'lara geliyor! Tarih verildi...

Oyunun dikkat çekici özelliklerinden biri de Japonca seslendirme seçeneğini tercih edenler için daha gerçekçi dudak senkronizasyonu vaadi. Bu, siyah beyaz Kurosawa modu ile birleştiğinde oyunun sinematik deneyimini daha da özel kılıyor.

Ghost of Tsushima, zaten PS5'te etkileyici bir grafik sunuyor ve yüksek kaliteli bir PC üzerinde daha da etkileyici görünecek. Sony, hatta taşınabilir PC oyun cihazlarında da rahatlıkla oynanabileceğini belirtiyor. Oyunun sistem gereksinimleri ve diğer ayrıntıları önümüzdeki haftalarda açıklanacak. Oyuncular, 16 Mayıs'taki lansmanı heyecanla bekliyor.

Editör: Enes Sapmaz