Amani Abdlrasul adlı araştırmacı, banknotlardaki ve hatta çevremizdeki pek çok şeyin üzerindeki görünmeyen tehlikeleri gözler önüne serdi.

Kişisel eşyalarımızda hangi mikropların gizlendiğine ışık tutan deney videoları ile TikTok çeken bilim insanı, banknotlar, telefon ekranları ve musluklar gibi yüzeyleri inceliyor.

TikTok'ta 60.000'den fazla takipçiyle ve @Micromani2023 adıyla tanınan isim, Florida'da bir tıbbi laboratuvarda bilimcisi olarak hayatını sürdürüyor.

Amani Abdlrasul, son yaptığı TikTok paylaşımında “100 dolarlık bir banknotu kanlı agar üzerine sürdüm ve 24 saat inkübe ettim. Bakterilerin bir kısmı Staphylococcus türleriydi. Ürpertici ve sümüksü görünenlerin ne oldukları hakkındaysa hiçbir fikrim yok. Dijital para birimi fikri için hazırım” dedi.

mikrop ve para (2)

Bahsi geçen Staphylococcus bakterileri genellikle zararlı olmasa da ekstrem vakalarda zatürree, kalp sorunları ve kemik enfeksiyonları gibi bir çok hastalığa neden olabilir.

Antik bir karadelik çarpışması tespit edildi! Bir tanesi Güneş'in 50 milyon katı... Antik bir karadelik çarpışması tespit edildi! Bir tanesi Güneş'in 50 milyon katı...

Editör: Enes Sapmaz