Türkiye merkezli bir teknoloji şirketi olan ve oyun bilgisayarı denilince akla gelen önemli bir marka haline gelen Monster Notebook, uluslararası pazardaki markasını Tulpar olarak değiştirdiğini açıkladı. 

Avrupa’daki operasyonlarını Almanya’nın başkenti Berlin’de açtığı deneyim mağazası ile 2020'de başlayan marka, bu pazra için isim değişikliği kararı aldığını resmen duyurdu.

Monster'ın dizüstü bilgisayarlarından bir serinin ismi de olan Tulpar, Monster'ın uluslararası pazardaki markası haline gelmiş oldu. Aşağıdaki örnekde görmüş olduğunuz gibi, Monster Notebook'un Almanya sitesi olan tulparnotebook.de adresine girdiğimizde bizi Tulpar markalı yeni isim karşılıyor. Dizüstü bilgisayarlar A ve T serisi olarak sınıflandırılırken, oyuncu aksesuarları Türkiye’de olduğu gibi Pusat serisi altında Avrupa’da yaşayan kullanıcılara sunulmaya devam ediyor.

2022-07-04 12_23_49-tulpar-notebook.jpg (1920×1080)

Monster Notebook CMO’su Göktuğ Okan Oğuz konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Monster Notebook olarak, her geçen sene daha da gelişen dijital oyun dünyasında her seviyeden oyuncunun en iyi oyun deneyimini yaşayabilmesi için son teknoloji donanım konfigürasyonlarını geliştiriyor, kullanıcılarımıza yeni nesil bir deneyim vadediyoruz.

Türkiye pazarındaki liderliğimizi yurt dışındaki operasyonlarımızda da elde etmek için yürüttüğümüz çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Globalleşme stratejimiz doğrultusunda, bundan böyle yolumuza Tulpar markasıyla devam edeceğiz.

OpenAI'ın yıllık gelir iddiası ortalığı sarstı! Apple iş birliği cabası... OpenAI'ın yıllık gelir iddiası ortalığı sarstı! Apple iş birliği cabası...

Bu değişikliğe giderken amacımız, Türkiye’den çıkan ve bir dünya markası olma yolunda ilerleyen markamızı uluslararası pazarda faaliyet gösteren ve bizimle isim benzerliği taşıyan diğer markalardan ayrıştırmak oldu.

Bildiğiniz gibi ‘Monster’ evrensel bir isim, canavar anlamına geliyor. Uluslararası pazarda Monster ismini uzun yıllardır kullanan, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren onlarca şirket bulunuyor. Bu durum, yeni bir pazara adım atan ve henüz tanınmayan bir marka açısından pazara girerken çeşitli zorluklar çıkarabiliyor. Müşteri deneyimine büyük önem veren bir marka olarak muhtemel karışıklıklardan kaçınmak ve bir Monster Notebook markası olan Tulpar ile kendi yolumuzdan yürümek istedik.

Amiral gemisi ürünümüz olan Tulpar, bugüne kadar on binlerce teknoloji tutkununun yanında oldu. Bu zamana kadarki global iletişimlerimizde de Tulpar markasının diğer markalarımıza göre daha kolay kabul gördüğünü gözlemledik. Bu nedenle bu değişikliği önceden yaparak global açılımımıza hız vermek istedik.  Globalleşme yolundaki stratejimiz Tulpar’ın güçlü kanatlarıyla hızlanacak”

Editör: Burak Karahan