Microsoft, Microsoft 365 yol haritasındaki bir güncellemeye göre, Mayıs ayı itibariyle tüm Microsoft Teams kullanıcıları için 3 boyutlu avatarlarını en sonunda platformuna ekliyor. Avatar özelliğini ilk olarak 2021'de duyuran şirket, son aylarda Teams için bazı eğlenceli özellikleri test ediyor. Bu özellik sayesinde kameranız olmasa bile Teams içinde kendi avatarınızı oluşturup kullanabileceksiniz.

Microsoft Teams'deki avatarlar, insanların toplantılar sırasında kamera önünde görünmelerini önlemek için tasarlanmıştır. Bir canlı görüşme için iyi hissetmiyorsanız veya aramaya biraz ara vermeniz gerekiyorsa, görünütünüzü bir 3 boyutlu avatarla değiştirebilirsiniz.

teams

WhatsApp, numara kaydetme uğraşını ortadan kaldırıyor! WhatsApp, numara kaydetme uğraşını ortadan kaldırıyor!

Microsoft Ürün Müdürü Katie Kelly, "İster video ister avatar olsun, nasıl görünmek istediğimi seçebilirim ve bir toplantıda nasıl yer almak istediğinizi seçmek için çeşitli özelleştirilmiş seçenekler var" diyerek tanıtmıştı. 

Microsoft ayrıca bu avatarları, Meta ile ortaklık kurduğu sürükleyici 3B toplantılarında VR başlıklarını kullanıma sunmak için kullanmayı planlıyor. Microsoft, insanların yüzen emoji ve el kaldırma yeteneği gibi animasyonlar içeren 3B avatarlarla sanal gerçeklikte toplantılar yapmasına olanak sağlamak için Meta Quest gözlüklerine bir Teams istemcisi yayınlayacak.

Editör: Enes Sapmaz