Kanada'da yaşanan ilginç olay, Tesla araç sahiplerinde güvenlik endişelerini beraberinde getirdi. Olayda Kanada'da yaşan bir kişi, yanlışlıkla başka bir kişiye ait olan 'Model 3' model Tesla marka aracın kilidini açarak arabayı çalıştırdı ve saatlerce süren yolculuk uzun bir yolculuk yaptı.

Global News adlı bir Kanada haber kaynağına yaşadığı bu garip olayı anlatan Rajesh Randev, otoparka park ettiği aracının yanına gidip aracı sandığı Tesla'nın mobil uygulaması ile kapılarını açtı ve araca bindi. Ancak araçta bir gariplik olduğunu fark eden Randev, aracın ön camını gördü ve eşini aradı. Eşine ön camdaki kırık hakkında soru soran şaşkın adam, eşinden istediği cevabı alamayınca bir başka gariplik daha keşfetti. Araç içindeki şarj cihazının yerinde olmadığının farkına varan adam çocuklarını okuldan almaya giderken, bir mesaj aldı. Mesajda, "Rajesh, Tesla mı kullanıyorsun?" diyen kişiye ulaştığında araçların karıştığını kavradı.

tesla geri cagrilma (1)

Diğer Tesla'nın sahibi ile buluşmak için ortak yer belirledikten sonra çocuklarını eve bırakan Randev, diğer Tesla'nın sahibi ile buluştu. Global News'e "Sadece gülüyorduk ve polisi aradım" diyen Randev, ifadelerini verdiklerini ancak yaşanan olayda herhangi bir zarar olmadığı için bir yasal işlem uygulanmadığını söyledi. Randev, diğer araç sahibinin kendisine aracın içindeki bir kağıda yazılı telefon numarasıyla ulaşıldığını bildirdi.

Tesla-2

Android araçlar içinde toplantı yapabileceksiniz! Microsoft Teams otomobillere geliyor... Android araçlar içinde toplantı yapabileceksiniz! Microsoft Teams otomobillere geliyor...

Bu iddialar karşısında Tesla'ya ulaşmaya çalışan kaynaklar, sonrasında şirketten herhangi bir açıklama alamadı...

Editör: Enes Sapmaz