NASA’nın yayınladığı son görüntüler, garip bir spagetti benzeri nesneyi ortaya çıkardı. İnternette şu anda viral haline gelen bu görüntü ile ilgili insanlar NASA’dan yanıt istiyor.

Bahsi geçen görüntüyü aşağıdan inceleyebilirsiniz:

Ekran Resmi 2022-07-20 10.50.57

Gördüğünüz görüntü, Mars’taki Jezero Krateri’ni keşfetmekte olan NASA’nın gezgin uzay aracı Perseverance tarafından kaydedildi. Fotoğraf 12 Temmuz 2022'de Perseverance’ın Ön Sol kamerası ile çekildi ve NASA’nın internet sitesinde yayınlandı. Fotoğrafta görülen ip benzeri nesneyle ilgili ise bir açıklama yok.

Şu anda bu nesenin ne olabileceği konusunda NASA’dan resmi bir açıklama yok ancak, CNET’e göre bu parçanın Perseverance uzay aracının kendi iniş takımlarıyla alakalı bir nesne olabileceği yönünde. NASA’nın Mars keşif aracının, Kızıl Gezegene girişinde onu korumak için kullanılan kendi termal örtüsünün geçtiğimiz aylarda bir fotoğrafta karşımıza çıktığını düşünürsek bu da pek şaşırtıcı olmaz. Daha önce kameralara yansıyan o görüntü de şöyleydi:

FVTzA4TUYAAmHzb

Sosyal medyada viral olan bu ipliğe benzer nesne ile ilgili yakında NASA’dan bir açıklama yapılması olasılığı oldukça yüksek. Sosyal medyada en çok dönen esprilerden biri de, spagettiye benzeyen bu cisim sonrasında uzaylıların İtalyan olduğu benzetmeleri.

Antik bir karadelik çarpışması tespit edildi! Bir tanesi Güneş'in 50 milyon katı... Antik bir karadelik çarpışması tespit edildi! Bir tanesi Güneş'in 50 milyon katı...

Editör: Burak Karahan