Annapurna Interactive tarafından yayınlanan ve PlayStation ve PC için miyavlayan, pardon çıkış yapan oyun Stray, Fransız stüdyosu BlueTwelve’in ilk oyunu olma özelliğini taşıyor. Cyberpunk bir evrende neonların altında bir kedi olarak olarak oynadığımız bir oyun Stray.  Oyunun geçtiği şehirde hiç insan yok ancak bir robot filosu tarafından doldurulmuş durumda. Çeşitli bulmacaları çözdüğümüz, platformlarda gezindiğimiz ve görevler yaptığımız Stray’de B12 isimli bir de robot yoldaşınız olacak.

Ekran Resmi 2022-07-20 10.26.42

Stray oyunu Steam’de büyük bir patlama yaparak çıktı ve insanlardan oldukça iyi yorumlar alıyor. Yalnız oyunu seven sadece insanlar değil. Kediler de Stray’i çok sevmiş gibi gözüküyor ve çok geçmeden sosyal medya Stray ile ilgili gerçek kedilerin videolarıyla doldu. Sizler için bunlar dan bazılarını seçtik.

Kediler de Stray'i çok sevdi

Twitter kullanıcısı @Ann_Maulina tarafından paylaşılan bu videoda Stray oynanan televizyonu dikkatle izleyen bir kediyi görüyoruz:

Hatta Stray oyununu izleyen kedileri paylaşan bir twitter hesabı bile açılmış durumda. @CatsWatchingStray hesabı Stray oyunu oynayan kedileri gösteriyor:

Aşağıdaki videoda ise oyundaki kedi kendini temizlerken, onu izleyen gerçek bir kedi de kendini temizlemeye başlıyor:

 Totoro adında turuncu bir tekir, Stray’de gördüğü kediyi ekrandan patilemeye başlıyor:

Stray'de bir düğmeye basarak komut vererek miyavlayabilirsiniz . GameSpot'tan Tamoor Hussain, Stray'in miyavlayan kedilerine miyavlayarak cevap veren kedisinin görüntülerini paylaşmış:

Stray oyunundaki kediye ilham kaynağı olan kediyi de unutmayalım

The Division'ın yeni oyunu askıya alındı! The Division'ın yeni oyunu askıya alındı!

straygerçek

BlueTwelve Studio'dan Swann Martin-Raget'in PlayStation blogunda yer alan yeni bir gönderisi ile tanıdığımız ve Stray'deki kediyi temel alan Murtagh isimli dört ayaklı arkadaşımız, oyunun ana karakterine ilham vermiş.  Martin Raget, “Murtaugh, kurucuların (Viv ve Koola) iki kedisinden biri ve Fransa'nın Montpellier kenti yakınlarındaki sokaklarda bulunup sahiplenilmişti." diyor.

Editör: Burak Karahan