Belirli bir sektör veya rol aramak yerine, İş Koleksiyonları, kullanıcılara özenle seçilmiş iş kategorileri sunarak zaman kazanmayı hedeflemektedir. LinkedIn, bu yaklaşımın özellikle bir sonraki kariyer adımını bilmeyen bireyler için faydalı olacağını düşünüyor ve kullanıcıların Airbnb Deneyimleri ile benzerlik kuruyor; belirli bir hedefleri olmasa da çekici seçenekler keşfedebilirler.

Google, Workspace'i daha basit hale getirecek yeni yapay zeka özelliğini kullanıma sundu! Google, Workspace'i daha basit hale getirecek yeni yapay zeka özelliğini kullanıma sundu!

Bu özellik, mevcut iş piyasası trendleriyle uyumlu bir zamanlamaya sahiptir. LinkedIn, ABD'de iş başvurularında %50, küresel olarak %36 artış yaşandığını bildiriyor. Çalışan bireyler arasında gelecek yıl iş değiştirme düşüncesinin %85 olduğunu belirtiyor. Bu artış, özellikle 2024 yılında Twitch, Google, Meta, Discord gibi şirketlerde yaşanan işten çıkarmaların etkisiyle kaçınılmaz hale gelmiştir.

LinkedIn'ın yeni özelliğini kullanmak isteyenler, Jobs sekmesine gidip "İş Koleksiyonları ile Keşfet" seçeneğine tıklayabilirler. Ayrıca, İş ve konum türü gibi tercihleri Tercihler bölümünde özelleştirebilirler. Seçilen tercihler, bir iş ilanında her görüldüğünde yeşil renkte vurgulanacaktır. Ayrıca, bir iş tam istediğiniz gibi olmasa da şirkete ilgi göstermek için artık profilinizi ziyaret etmeye gerek kalmadan doğrudan iş ilanından "İlgileniyorum" bildirimi gönderebilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz